ליברמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הביטחון מנסה להרגיע את הדיבורים על המשבר הקואליציוני. בישיבת הסיעה השבועית אמר ליברמן: "אנחנו לא מחפשים לפרק את הממשלה ולעזוב את הקואליציה. אנחנו לא ממהרים לשום מקום. קודם כל נתמקד במאמץ מבפנים לעצור את אותן יוזמות פסולות ולא מתקבלות על הדעת. נילחם מבפנים עד לרגע האחרון, אבל אם החוק יעבור בקריאה שניה ושלישית, בנוסח שמדברים עליו כרגע, לא תהיה לנו ברירה אלא לקום ולהסיק מסקנות. אני מקווה שהשכל הישר יהיה מורה דרך לכולם".

עוד אמר השר כי, "בסוגיית הגיוס אני רוצה להבהיר, שאנחנו לא נגד החרדים. אנחנו לא נגד אף אחד. אנחנו בעד. אנחנו בעד ביטחון לישראל, בעד צה"ל ובעד שוויון בזכויות ובחובות. אנחנו, בניגוד לאחרים, עומדים על כך שכולם, לא רק החרדים, אלא גם הערבים, חייבים לתרום למדינה, שבה הם חיים. אין שום סיבה שצעיר חרדי או ערבי לא יישא בחובות. אם לא במסגרת הצבאית אז במסגרת בית חולים או בית אבות. אין בזה שום פסול ואסור לוותר על כך.

"להעביר חוק כ"כ מורכב וטעון, שיש לו השלכות מרחיקות לכת, ביטחוניות וחברתיות, בשלוש קריאות, בתוך שבוע אחד, זאת לא חקיקה אלא גניבה בנוסח זבנג וגמרנו. במקום חוק נקבל פרודיה. גם חוקים הרבה יותר פשוטים, בטח ובטח חוקים שעלותם מעל 10 מיליון ש"ח, עוברים דרך ארוכה של 'ייסורים' ודיונים במליאה ובוועדות הכנסת, עד שבאים לאוויר העולם".

לדברי ליברמן, "לכן, הפתרון היחידי הוא בדיוק מה שהצענו. ועדה מקצועית במסגרת משרד הביטחון, שתביא הצעה רצינית, לאחר שיקול דעת ובדיקות מעמיקות. הרי איך אפשר בכלל להעביר חוק כזה ולא לשאול מה דעתם של צה"ל ומערכת הביטחון. כולם מדברים על הנושא: יהדות התורה, ליכוד, כולנו, , יש עתיד. רק פרט אחד שכחו: לשאול את צה"ל, מה הוא חושב ומה הוא צריך.

"עמדת ישראל ביתנו מאוד ברורה. אנחנו נתמוך אך ורק בחוק שיביא הצוות המקצועי של משרד הביטחון ולא בשום מניפולציה חוקתית של גורמים בעלי אינטרס".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.