"כל הניסיון לקשור בין אירוע זה לאלאור , זה פשוט לא נכון. מי שלא מכיר את העובדות, מאז המקרה של חיסלנו 39 מחבלים, ו-15 נפצעו. זאת הייתה פעולה נחושה של צה"ל. הוא עבד כמו שצריך", אמר בפתח ישיבת סיעת 'ישראל ביתנו', בניסיון להרגיע את הרוחות והטענות כי אזריה משפיע על חיילי צה"ל ומביא להיסוסם בירי לעבר מחבלים.

עוד אמר בתגובה לביקורת על התנהלות הכוחות בפיגוע: "זה אירוע נוראי, אירוע טראגי. כולנו מחויבים קודם כל לחשוב בשיקול דעת איך עושים ומה עושים ולא פחות חשוב מה אומרים. כל האירוע זה שניות בודדות שצריך במהלכן להבין שזה לא תאונה אלא . ברור שהיו חיילים שמיד הבינו שזה מחבל ופעלו. זה לא כצעקתה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בזירת הפיגוע בארמון הנציב אתמול (א'). צילום: צבי ברנס, פלאש 90
"כל הניסיון לקשור בין אירוע זה לאלאור אזריה, פשוט לא נכון". שר הביטחון אביגדור ליברמן בזירת הפיגוע בארמון הנציב אתמול (א'). צילום: צבי ברנס, פלאש 90

 

אתמול (א') ביקש גם דובר צה"ל וראש אכ"א מוטי אלמוז לטעון כי "לא נכון לקשר בין המקרה הזה למקרה של , נוכח העובדות שעלו בתחקיר הראשוני. במציאות שבה הכול מצולם קשה להחזיק מידע על פגיעה בחיילים", אמר אלמוז, והוסיף: "אין עדות בנוגע לחייל שאמר 'פחדתי לפתוח באש'".

האזרח שחיסל את המחבל על השפעת מקרה אזריה: "אין לי ספק שזה היה גורם משפיע"

מנגד, מדריך הצוערים איתן רונד שחיסל את המחבל בפיגוע סיפר בראיון לתחנת הרדיו גלי צה"ל: "בתור אחד שכן שלף אקדח וירה במחבל, היה לי הרבה יותר קל אלמלא הייתי יודע שייתכן ויום אחד יגישו נגדי כתבי אישום. לקחה לפחות חצי דקה עד שכל החיילים, שלכולם יש רובה ביד התחילו לירות".

המדריך המשיך להצביע על ההתמהמהות כבעיה המרכזית: "זה שהיריות שלהם התחילו רק אחרי שאני סיימתי לירות מראה שהייתה פה התמהמהות של עשרות חיילים עם נשק. אני לא רוצה להגיד את המילים "אלאור אזריה" בצורה מפורשת אבל אין לי ספק שזה היה גורם משפיע. המשאית נסעה גם רוורס, מה ששולל את האפשרות שזו תאונה. חיילים יושבים שבועיים וחצי בצבא וכל מה שהם שומעים, גם בבה"ד 1, זה 'להיזהר, להיזהר, להיזהר'".

רונד הוסיף: "חלק מהפציעות היותר קשות פה נגרמו מהרוורס. יכול להיות שפחות כמה שניות של התמהמהות והמצב שלנו היה יותר טוב עכשיו".

איתן רונד, המדריך שחיבל את המחבל
"הייתה פה התמהמהות של עשרות חיילים עם נשק". איתן רונד, המדריך שחיבל את המחבל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.