שר הביטחון ליברמן אירח בשבוע שעבר חיילים חרדים ורבנים מהנח"ל החרדי בקרייה בתל אביב, להדלקת נר חנוכה, כך פורסם ב"ערוץ 7".

בנאומו אמר השר: "חג חנוכה זה נס. וכשאני מסתכל על החדר הזה, נס גדול היה פה. לראות את האנשים האלה פה כלוחמים אולי הטובים ביותר. הם פשוט חבר'ה נהדרים. אין לי ספק שפה יהיו לוחמים טובים. פעם חלמנו על רמטכ"ל תימני אז עכשיו נחלום על רמטכ"ל חרדי".

מייחל לרמטכ"ל חרדי. השר ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מייחל לרמטכ"ל חרדי. השר ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן דיבר על סוגיות המחלוקת בתוך הציבור החרדי בנוגע לגיוס לצה"ל ואמר כי אין סתירה בין לימוד תורה לבין שירות בצה"ל: "דוד המלך לא לחם? יהושע בן נון לא היה לוחם? אתם באמת הולכים בדרך הכי ישירה. משלבים גם יהדות, גם הגנה על המולדת, גם הגנה על העם היהודי. גדולי ישראל בנסיבות הכי קשות ידעו להתיר וידעו לשלב וידעו מתי מותר ליהודי לא רק ללמוד אלא גם להילחם", כך אמר.

על תופעת השיימינג לחיילים החרדים אמר: "כל מי שבשם תורה מנסה להוקיע, מנסה לעשות שיימינג לחיילים – הוא פשוט עוסק בעבודה זרה. זה לא יהדות. זה בטח לא הזדהות עם הערכים היהודיים. וזה דבר שאנחנו כצבא נלחם בו בכל הכח. לא נקבל את זה. זה לא חופש הביטוי וזה לא מעשה קונדס – זו פשוט פגיעה גם ביהדות וגם בקודש הקודשים של עם ישראל".

לסיום, אמר ליברמן כי הוא מקווה ששילוב החרדים בצה"ל ימשך ושבשנה הבאה מספר החרדים שיתגייסו לצה"ל יוכפל: "דיברנו על 5,000 חיילים חרדים היום בצה"ל? אני מקווה ששנה הבאה נדבר פה על 10,000 חיילים".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם