הבוקר (ראשון) נערכה בטיילת ארמון הנציב מול הר הבית תפילת שחרית חגיגית של בהשתתפות כ800 איש שבאו להתפלל ולשיר שירי הלל מול מקום המקדש. בין המשתתפים היו ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, חבר מועצת העיר אריה קינג, נשיא צבי סנד ועוד.

צילום: OU ישראל

 

מרבית המתפללים הינם עולים חדשים מצפון אמריקה שלחלקם זו הפעם הראשונה שבה הם חוגגים את בעיר. המתפללים הנרגשים שרו יחד עם הזמר שלמה כ"ץ משירי ירושלים כאשר דמעות זולגות מעיניהם כשהם מביטים לכיוון הר הבית.

צילום: OU ישראל

 

בסוף התפילה ראש עיריית ירושלים בירך את החוגגים וציין כי "לפני 52 שנה זכינו לאיחוד ירושלים. זה לא דבר מובן מאליו, חיכינו לזה כל כך הרבה שנים, ודווקא בדור שלנו זכינו לקבל את המתנה הכל כך יקרה הזו. אנחנו נעשה הכל כדי לשמור לנצח על אחדות העיר. ירושלים לא תחולק עוד לעולם. אני מאחל לנו שבעזרת ה' נזכה לחגוג כאן כל שנה ושנה את חגה של ירושלים מחדש".

 

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן הוסיף כי "כולנו מתפללים ותחזינה עינינו בשובך לציון, אך העולים לישראל לא רק מתפללים לכך אלא עושים זאת בעצמם. הם עזבו חיים נוחים בצפון אמריקה ובאו להגשים את התפילה שהם מתפללים. זו זכות אמיתית לחגוג את איחודה של עיר הקודש מול מקום המקדש בתפילה והודיה על הנס הגדול של מלחמת ששת הימים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.