פיני גרשון. צילום: מכבי תל אביב
פיני גרשון. צילום: מכבי תל אביב

 

ראשי איגוד הכדורסל לוחצים על פיני גרשון להחליף את ארז אדלשטיין כמאמן נבחרת ישראל בכדורסל. גרשון המשמש כמנהל המקצועי של נבחרות ישראל, אינו רוצה לחזור לקווים, אך באיגוד הכדורסל הציעו לו להתמנות למאמן הנבחרת ולהישאר במקביל בתפקידו כמנהל המקצועי. באיגוד בעצם הציעו לגרשון להיות גם המאמן וגם הסמכות המקצועית שמעל המאמן. מוזר? לא באיגוד הכדורסל.

ההצעה לגרשון והלחצים שמפעילים ראשי האיגוד וגורמים בענף באה בשל הגרעון של האיגוד בעקבות משחקי היורובאסקט שנערכו בחודש האחרון בישראל. עלות אירוח שלב הבתים נאמד ב-30 מיליון שקל, ובאיגוד מציינים כי הגרעון יהיה כמה מיליוני שקלים. בינתיים ראשי האיגוד ממתינים לסיוע הנוסף ממשרד הספורט, ובכל מקרה גם אם שרת הספורט מירי רגב שתמכה בהבאת המשחקים לישראל תגדיל את הסיוע לכיסוי הגרעון, עדיין יישאר חור של כשלושה מיליון שקל.

בשיחות שקיימו באיגוד בסיום המשחקים בישראל ואחרי ההחלטה לסיים את עבודתו של אדלשטיין, החליטו באיגוד לנסות ולשכנע את גרשון לקבל גם את תפקיד המאמן במטרה לחסוך בשכר. שכרו של גרשון כמנהל המקצועי הוא 715 אלף שקל בשנה, שכרו של אדלשטיין 251 אלף שקל בשנה. באיגוד הכדורסל רוצים לחסוך חצי מיליון שקל בשנתיים, בינתיים גרשון לא מסייע להם להשיג את המטרה והבהיר כי אין לו כוונה לחזור לאמן.

אם גרשון לא ישנה את דעתו, ובסביבתו אומרים כי אין סיכוי לכך, הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל תתכנס ותחליט מי יחליף את אדלשטיין, כאשר שני המועמדים הם דן שמיר, עוזרו של אדלשטיין בנבחרת ומאמן הפועל חולון ועודד קטש שהוביל בהצלחה רבה את נבחרת העתודה של ישראל לגמר אליפות אירופה לפני כחודש. באיגוד אומרים כי המאמן שייבחר יהיה זה שגרשון יתמוך בו.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20