בניגוד לפעמים קודמות, הפעם בהתאחדות לכדורגל ובמנהלת הליגה לוקחים את האיום של טביב לרדת מהמגרש בשבת בסמי עופר ברצינות. לחצים גדולים מופעלים על לא להוריד את השחקנים של בית״ר ירושלים מכר הדשא בסמי עופר במשחק מול אם יושמעו קריאות גזעניות מהיציעים של אוהדי הקבוצה והשיר המלווה את עליית השחקנים לדשא: ״הנה היא עולה הקבוצה הטהורה של המדינה״.

יוריד את השחקנים מהדשא? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
יוריד את השחקנים מהדשא? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

גורמים בהתאחדות ובמנהלת הבטיחו לטביב להמשיך ולסייע לו במאבק נגד הגזענות של אוהדי קבוצתו. טביב, נכון לעכשיו לפחות, דוחה את כל הלחצים והבהיר כי הוא נחוש להוריד את שחקני בית״ר ירושלים מהדשא. בעקבות המסרים מצד ההתאחדות ומנהלת הליגה כי בית״ר ירושלים תועמד לדין ותיענש בירידת ליגה על פי המשמעת, במועדון החליטו לבדוק היטב את התקנון של ההתאחדות לכדורגל וטביב מתכוון לפעול על פיו.

אי הופעה למשחק ליגה על פי התקנון מחייבת באופן אוטומטי. ההנחייה של טביב לשרון מימר ולשחקנים היא להתנהל כרגיל גם אם יש מיציעי בית״ר קריאות גזעניות או השירים המוכרים: "בית״ר טהורה" ו-"שיישרף לכם הכפר" ולעלות לכר הדשא כרגיל עד לפתיחת המשחק. ההוראות הן לאפשר בכל מקרה את פתיחת המשחק ומיד אחרי הפתיחה לרדת מהמגרש. במקרה כזה, אם אכן יתרחש, בית״ר לא תועמד לדין על אי הופעה למשחק שמחייב , והסעיף בתקנון במקרה כזה הוא הפסד טכני.

יהיו קריאות גזעניות? צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
יהיו קריאות גזעניות? צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

טביב התלונן בשבועות האחרונים שהשופטים במשחקים של בית״ר לא הפעילו את תכנית שלושת השלבים. בבית הדין שאל הדיין את עו״ד ניר רשף מדוע לא הופעלה התכנית במשחק הגביע בקרית שמונה אחרי שנשמעו קריאות גזעניות. והמשקיף יריב טפר טענו כי היה מדובר במספר קטן של אוהדי בית״ר שקראו קריאות גזעניות. ״זה היה מינורי״, ציינו. הדיין לא התרשם והעניש כזכור את בית״ר ירושלים בהפחתת שתי נקודות וקנס גבוה.

התכנית של טביב, אם אכן הקבוצה תיאלץ לרדת מהדשא, היא לגרום לשופט המשחק דניאל בר נתן להפעיל את תכנית שלושת השלבים. אם השופט והמשקיף אבי לוי יעדיפו להיות חכמים ולא רק צודקים, הם יכולים להפעיל כבר ברגע הראשון את תכנית שלושת השלבים ובכך למעשה לעצור את המשחק ולהוריד את הקבוצות מהמגרש בהתאם לתקנון החדש שלא הופעל עדיין. גם במקרה ששחקני ירושלים יירדו מהמגרש, ההחלטה של טביב כי השחקנים לא ישובו לשחק היא לא סופית. בין אם תופעל תכנית שלושת השלבים או שהשחקנים של בית״ר יירדו מהמגרש בהנחיית הבעלים, ניתן להחזירם למגרש ולחדש את המשחק והעונש בבית הדין יהיה פחות חמור. ״ההחלטה של אלי טביב היא סופית. אין כאן עניין לאיים אלא לבצע את ההוראות שנתן כדי לסיים את ההתנהגות המכוערת של האוהדים שלנו. הפעם זה קרב שאין ממנו דרך חזרה״, אמרו במועדון.

נקודה נוספת וחשובה היא סוגיית הטוטו. בית״ר עשויה לקבל קנס בסך מיליון שקל מהטוטו והנזקים לטוטו במקרה שמשחק לא ייערך הוא עצום לכן יש אינטרס לכל הגורמים להיות חכמים ולפעול בסמי עופר כדי ששני הצדדים ישיגו את המטרה מבלי לפוצץ את המשחק.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.