המאמן החדש בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
המאמן החדש בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

לחץ גדול בבית״ר ירושלים לקראת המשחק הערב (21:00, טדי) נגד מכבי נתניה, משחק שנועל את המחזור השביעי בליגת העל. אחרי שלושה ניצחונות רצופים, בית״ר ירושלים השיגה רק 2 נקודות בשלושה משחקים, פעמיים סיימה בתיקו בטדי ובמחזור האחרון נוצחה לראשונה העונה בדוחא. עבור בני בן זקן המאמן, יהיה זה המבחן הראשון שלו בבית״ר ירושלים. בן זקן מונה ממש סמוך למשחק נגד בני סכנין והעביר שני אימונים בלבד, על המשחק הערב הוא כבר יהיה אחראי.

בן זקן משדר בבית וגן שקט וביטחון, אבל הלחץ אצל השחקנים וראשי המועדון גדול. 12 אלף כרטיסים, כולל מנויים, כבר נמכרו, במועדון מעריכים כי יגיעו למשחק מעל 15 אלף אוהדים ועוד כאלפיים לפחות מנתניה, מה שאמור לגרום ללחץ גדול מאוד מהיציעים על בן זקן והשחקנים שלו שלא ניצחו עדיין העונה בטדי. בכל משחקיה של בית״ר ירושלים העונה, בליגה ובאירופה, היא כבשה שערים, מה שמצביע על מגמה חיובית ושערים גם הערב, הבעיה הגדולה בקבוצה היא ההגנה החלשה.

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים
לא יפתח. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

 

מכבי נתניה מטרידה מאוד את בן זקן והצוות המקצועי שלו, המאמן מתלבט ומתייעץ בנוגע למערך ולהרכב בו. בבית״ר מודים כי החלפת מאמנים בתדירות גבוהה מאוד, גורמת לפגיעה מקצועית והקבוצה לא מאומנת. בניגוד למכבי נתניה המשחקת כקבוצה מאומנת מאוד, בבית״ר ירושלים משחקים בעיקר על התלהבות ופחות כדורגל מסודר ואיכותי. נכון לעכשיו לפחות, בן זקן מותיר רושם חיובי בקבוצה, השאלה הגדולה היא האם המאמן הצעיר יצליח לעמוד בלחצים הגדולים מהיציעים, מהתקשורת ומהתחרות הגדולה שיש על ההרכב. אלי אוחנה בטוח כי לבן זקן יש אישיות חזקה ומתאימה למועדון ועם העזרה שהוא מקבל הוא יוביל את בית״ר ירושלים לעונה טובה מאוד.

בינתיים, נכון לעכשיו לפחות, בבית״ר ירושלים נותנים הרבה כבוד למכבי נתניה ותוכנית המשחק של הקבוצה תהיה משחק זהיר, ההנחיות של בן זקן לשחקנים ברורה: למכבי נתניה יש יכולת התקפית מצוינת, שחקנים מהירים ומסוכנים ליד השער והמטרה היא למנוע מנתניה מתפרצות. ההערכה בבית וגן היא שסלובודאן דראפיץ׳ יגיע גם הוא במערך זהיר לחות בדקות הראשונות כדי לא לספוג, שני המאמנים מנסים עד המשחק להבין מה כל אחד מתכנן כאשר שניהם חוששים בעיקר מהחלק הקידמי המסוכן של שתי הקבוצות. בן זקן החליט לחזק את החלק האחורי, למרות חסרונו של ז'אורז'יניו הפצוע, יוסי בניון לא מתוכנן לפתוח בהרכב. בקבוצה חוששים ממשחק הלחץ הגבוה של נתניה ורוצים קישור אחורי מעובה, לכן יתכן ואריק סאבו יוסט לקישור.

ערן לוי. צילום: מכבי נתניה
ערן לוי. צילום: מכבי נתניה

 

בן זקן אמר לשחקנים כי מדובר במשחק משמעותי שעשוי מצד אחד להפוך את בית״ר ירושלים לקבוצת צמרת עד הסוף, ומצד שני הפסד יכול להכניס את הקבוצה ללחץ ולהתרחק מחלום הצמרת ומאבק האליפות. לתוצאות של בית״ר ירושלים תהיה משמעות גדולה בנוגע להחלטה של אלי טביב לחזק את הקבוצה. אוחנה קיבל הבטחה מטביב כי יאשר תקציב נוסף לרכש, השאלה הגדולה היא אם בית״ר תהיה בצמרת ותגרום לבעלים להמשיך ולהשקיע. טביב הבהיר כי אם הקבוצה תשחק כדורגל אטרקטיבי ותתברג בצמרת, הוא יאשר החתמה של שלושה שחקנים בכירים, אולם אם הקבוצה לא תהיה בצמרת מה שיגרום גם להפסדים כספיים מכמות האוהדים הקטנה יותר, ההשקעה תהיה בהתאם.

בנוסף, במועדון חוששים מהתנהגות האוהדים הקיצוניים הערב. ראשי ארגון ״לה פמיליה״ רצו להקים במה ביציע המזרחי, הם לא עמדו בדרישות המשטרה וחלקם זועמים. בבית״ר חוששים שאותם אוהדים יחליטו לפגוע בקבוצה בקריאות גזעניות לעבר דיא סבע ופנו למשטרה שהבטיחה להכניס שוטרים ליציעים ולפעול ביד קשה במהלך המשחק אם יהיו התפרעויות או קריאות גזעניות. סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה עוזרו, מגיעים לראשונה למשחק נגד בית״ר ירושלים אותה הובילו לפני שנתיים לאירופה. המועדון מתכנן להעניק לשניים לפני המשחק זר פרחים.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20