אם נשאל את כל מי שירד באופן משמעותי במשקל: מהו האתגר הגדול ביותר עמו התמודד, התשובה תיענה מיד: איך שומרים על המשקל הרצוי לאורך זמן? זוהי, אפוא, שאלת מיליון הקלוריות האמיתית.

"הדיאטות לא מציעות פתרון לטווח הארוך", אומרת קרן, "המטרה היא לאמץ אורח חיים קבוע והרגלי אכילה נכונים  שיאפשרו הגעה לתוצאות חיוביות לאורך זמן ולא כפעולה זמנית".

החיים שלנו מתנהלים בקצב גבוה ועמוס מתחים. אנחנו עובדים שעות מרובות, מתרוצצים בין קניות, ומשימות שונות ורק מחכים לסוף השבוע, למנוחה קצרה ולארוחות מפנקות. אנחנו נמצאים במסלול המהיר לתשישות ולהשמנת יתר על שלל הבעיות הקשות שנוצרות עקב כך.

קצב החיים המודרני גורם לרבים מאתנו להזניח את עצמנו ואת בריאותנו, והתזונה שלנו הופכת לפחות יעילה. רובנו אוכל מהר תוך כדי הליכה או בין ישיבות, אנחנו "חוטפים ביסים" מול המחשב בעבודה או תוך כדי צפייה בטלוויזיה, מבלי לתת את הדעת למה שאנחנו מכניסים לגופנו.

יום אחד אנו מגלים שהבגדים לא עולים עלינו, ופתאום מבינים כמה שאנחנו עייפים בזמן האחרון וחסרי אנרגיה. הרופא מעיר כמה הערות על עלייה במשקל והסכנות שלה, ואנחנו יוצאים מהמרפאה נחושים לרדת במשקל, ומחליטים לחפש באינטרנט דיאטה מהירה שתפתור לנו את כל הצרות. אבל, אין שום קיצורי דרך, אין כדורי קסם בדרך להרגשה טובה ולבריאות טובה. כן יש לקבל החלטה, להתייעץ עם מומחים בתחום התזונה ולהתמיד.

אני מאמינה בשינוי של אורח החיים מהיסוד, מדגישה קרן. השינוי המשמעותי מגיע משורש הבעיה ולא מהסימפטומים שלה. הרבה פעמים טועים לחשוב שאם נוריד את צריכת הפחמימות , הסוכרים והנשנושים המיותרים הבעיה תיפתר. אלא שלא כך הם הדברים: הפחמימות , הסוכרים והנשנושים הם הסימפטומים, אותם קל לראות, אבל הם לא הבעיה! ולכן הם גם לא יכולים להיות הפתרון!

 

2 נקודות שחשוב להבין:

  1. החשקים הם הדרך של הגוף לאותת על חסרים בתזונה.
  2. עד שלא נשנה את ההרגלים להרגלים נכונים שום דיאטה לא תחזיק מעמד. הרי ברגע שנגיע למשקל היעד, או שנישבר (תלוי מה יגיע קודם) נחזור להרגלים הקודמים ואז נקבל בדיוק את אותן תוצאות של עודף משקל, לעיתים גם יצטרף בונוס (של אחוזי שומן).

כאשר אני מאמנת אנשים לאורח חיים בריא, אני שמה דגש משמעותי על  צורת החיים של המתאמן והלו"ז היומי שלו. לא דומה נהג מונית לפנסיונרית.– חשוב לי להתאים באופן אינדיווידואלי לכל מטופל את האימון המותאם לו אישית – תוך ייעוץ וליווי צמוד לכל אורך התהליך.

בנימה אישית…

"שנים רבות חייתי בתחושת החמצה ש'חסר לי משהו בחיים' ורק אם אשיג אותו הכל יהיה מושלם.

אותו 'משהו' שינה שם וצורה. לעיתים היה זה כסף, בית, קריירה ולאחר שחוויתי הליך גירושין היה זה החיפוש אחר הזוגיות. עם השנים נוכחתי לגלות שהאושר שלי איננו תלוי בדבר אלא בי ובגישה שלי.  שיניתי גישה: בטחתי (בעצמי), העזתי, יצרתי, תיקנתי ועדיין מתקנת, צמחתי והגשמתי חלומות ורצונות.

שלא תטעו – אני עדיין עובדת על השגת יעדים ומתמודדת עם אתגרים לא קטנים, אלא שעכשיו אני עושה זאת ממקום של רוגע והכלה.

בין לבין זיהיתי את השפעת המשקל על תחומי חיים רבים. המשקל הוא מזמן לא רק משקל –

הוא בראש ובראשונה אותן מחשבות שלנו על עצמנו וכפועל ישיר נותנות את אותותיהן על הדימוי, הביטחון העצמי, ההעזה והנשיות/גבריות שלנו (בהתאמה). אם נוסיף לכך גם את אותם אלו הכמהים לזוגיות הרי שזה מתווסף לתפיסה שלנו את הסביבה ואיך היא תופסת אותנו. הסיכוי לזוגיות, הביטחון בזוגיות, הפרטנר הרצוי. משקל אגב הוא לא דבר אבסולוטי, הוא מאוד אישי. יש אנשים ללא עודף משקל שמתמודדים לא פחות עם הנושא.

כמי שהתמודדה שנים רבות עם אותה מלחמה עיקשת של עליה וירידה במשקל, אני יכולה להזדהות ולהבין את תחושת הכאב והאכזבה המלווה בכל פעם מחדש כשנכשלים אל מול אותו 'שופט' – שנקרא משקל.

היום אני מנהלת אורח חיים בריא, לא עוד דיאטות והרעבות למיניהן. אני לא סופרת, שוקלת או מודדת.

אני בוחרת מה שטוב ונכון עבורי, בחרתי להעביר את זה הלאה. לאור סיפור חיי מצאתי שכמאמנת אוכל להעביר את הידע וניסיון החיים שלי לאחרים ואוכל להוות השראה ולהראות שאפשר אחרת.

קל, פשוט ונוח. שלוש מילים אלו הן כערך עליון עבורי ואני מקפידה להביאן לידי ביטוי בכל אחד מתהליכי העבודה שלי. הן אלו העוזרות לי להתאים את האימון באופן הנכון ביותר לאותו מטופל. הדרך מבחינתי חשובה לא פחות מהתוצאה ולתוצאה יש רבדים שונים.

זה לא רק יעד ההגעה למשקל אלא הדרך להשגת המשקל. המשקל בא לידי ביטוי גם בתחומי חיים אחרים, במהלך תהליך הייעוץ אני בוחרת להרחיב את האימון גם לפן של אמונה עצמית במקומות שבהם  הם ויתרו.

אלברט איינשטיין אמר כי 'אי שפיות זה לעשות את אותו הדבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות'. כל זמן שנתנהל באותה שגרת תזונה נגיע לאותה תוצאה: משקל עודף, אחוזי שומן גבוהים וכדומה. כדי להגיע לתוצאה שונה יש לבחור בדרכים חלופיות, לחשב מסלול מחדש ובמילים אחרות: כדי להשיג תוצאה שונה צריך להתנהל אחרת.

תזונה בהתאמה אישית מאפשרת הצלחה והטמעה של אורח חיים בריא, תוך כדי פרגון וריפוי עצמי, ליצירת תזונה נכונה ומאוזנת כדרך חיים שקל יותר ואפשרי להתמיד בה לאורך זמן.

 

התכנית מורכבת מ-4 שלושה שלבים עיקריים:

פגישה אישית ובדיקת נתונים

זיהוי כשלים בתזונה הנוכחית

התאמת סדר יום ובניית שגרת תזונה נכונה

הטמעת השינויים לאורח חיים בריא בליווי אישי בזמן אמת.

 

אני משתפת את חיי במטרה להניע אתכם ולהוות השראה כדי לסייע לכם להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם. אתם מוזמנים לצאת איתי למסע בו נשנה יחד הרגלים ונאמץ אורח חיים בריא ובגוף ובנפש.

 

לפרטים נוספים חייגו: 0523222370