איש התקשורת והשדרן איתן גור הלך השבוע לעולמו. איתן גור עבד בקול ישראל ובתחנות רדיו נוספות במשך עשרות שנים, והטביע חותמו בתעשיית המוזיקה. גור קידם אמנים צעירים וכן אמנים ותיקים ובפרט בתעשיית המוזיקה האלקטורינית.

במשדר מרגש ומיוחד ששודר לזכרו של איתן גור ברדיו פלוס אמר אורן עמרם, חברו לתחנה של איתן גור: "פעם ראשונה שאני לא יודע איך לפתוח תוכנית, לא יכולתי לעבוד כל היום.. דמעות, מהרגע שהתקשרת אליי ובישרת לי שאיתן גור נפטר מדום לב הלילה" " נדהמתי מכמות האנשים שאהבו את האיש והעריכו את פועלו"

חברו, אריק טלמור אמר עליו: איתן גור די עיצב את מי שאני כשדרן".

חברים רבים למקצוע עלו לשידור ודיברו על איתן, אחד מהם הוא קובי מנורה בכיר בכאן גימל, שאמר "איתן היה אחד העובדים החרוצים, תמיד התנדב לכל משימה תמיד שמח לשדר. למרות הקושי שלו לבוא באוטובוסים מגבעתיים לירושלים הוא תמיד היה אומר כן לכל שידור. צריך לציין כמובן את מועדון גימל שהוא ייסד ונתן במה להמון אמנים צעירים. איתן צבר הרבה אוהדים גם בתחום של המוזיקה האלקטרונית".

גם מאזינים השאירו הודעות קוליות לזכרו בניהם גם מאזין מצ'ילה "נזכור את איתן גור לנצח" אמר.

איתן גור ייסד את הרעיון של העלת תוכנית שכולה הופעות חיות ברדיו פלוס. תוכנית שמשדרת קבוע כבר שנתיים וחצי. מאזינים רבים שלחו הודעות קולויות וסיפרו על אהבתם לשדרן שהלך לעולמו בפתאומיות.

אמן המוזיקה האלקטרונית אשר סויסה המכונה סקאזי אמר עליו: "הלם מאד גדול. איתן חבר מאד מאד קרוב, תמך גם באומנים צעירים וגם באומנים הוותיקים.איתן היה מאד פעיל ועשה המון למען המוזיקה האלקטרונית בארץ. אבדה מאד גדולה, גם לנו בתור חברים וגם לסצנה של המוזיקה האלקטרונית. הוא תמיד בחר את החבר'ה שהם שנייה לפני שהם מתפוצצים. שניה לפני שהם יוצאים חזק. הוא ידע לזהות את הדבר הבא".

השדרן הותיק יואב גינאי, שזיהה את הפוטנצאל של איתן גור והביא אותו לעבוד ברדיו: "הכרתי את איתן בסוף שנות ה70, ישב שם די ג'יי צעיר שכישף את הרחבה ואחרי אחד הסשנים שלו דיברנו ואמרתי לו שזה תחילת דרכי ברדיו והוא אמר לי שזה החלום שלו לשדר ברדיו. אחרי שהקמתי את תחנת הרדיו 88 fm קראתי לו להצטרף. באיזה שהוא שלב הוא פרש ואחרי כמה שנים הצטרף לרשת גימל. הייתי אוזן קשבת עבורו בכמה צמתים מאד קשים בחיים שלו. כשנסגרה רשות השידור הוא נכנס למצוקה כספית וניסנו לסייע לו במה שאפשר. הוא היה נסיך של רדיו ככה אני רוצה לזכור אותו".

"הרדיו היה בלון חמצן, הפיח בו רוח חיים, באולפן הוא הוליד את עצמו כל פעם מחדש" אמר גינאי, "מוזיקאים רבים חייבים לו הרבה מאד, הוא נלחם לקדם אותם", סיכם.

איש התקשורת מנחם פאר: "איתן למד אצלי בקורס קריינים והיה מתלמידי המצטיינים. היה לו ידע מוזיקאלי בלתי נדלה ואהבה אינסופית למוזיקה". פאר הוסיף: "היה פגוע מאד מהעובדה שתאגיד השידור החדש ויתר על שירותיו הוא כ"כ רצה להמשיך ברשת ג' וזה עלה לו בבריאות שהוא לא יכל להמשיך לשדר שם", "התאגיד הפסיד שדרן יוצא דופן" סיכם מנחם פאר.

אברי גלעד שהיה חבר קרוב של השדרן המנוח מספר: "הוא היה איש שעבר צרות קשות בשביל שלושה מחזורים של בן אדם, זכיתי בשנים האחרונות להיות תוכנית השיקום שלו. הוא עבר תהליך מדהים. הבאתי אותו ללמוד יחד איתי את תורת ימימה(חשיבה הכרתית), זה הכניס לו הרבה שמחה והוא השתנה לטובה וגם משפחתו השתנתה לטובה". "הוא היה איש מסור בצורה יוצאת דופן" אמר אברי גלעד וקרא לזכור את איתן לטובה, ללמוד את הלקח מסיפור חייו ולקוות שהטוב שהשאיר בעולם ימשיך להדהד גם אחריו.

גם אמנים שטיפח דברו על איתן גור בשידור, אחת מהן היא קארין ממן שסיפרה בשידור על הדרך המיוחדת בה זכתה להכיר את השדרן המנוח:

 

"קיבלתי בהלם את הבשורה הקשה על לכתו של איתן. אני עדיין מתקשה לעכל. הסיפור שלי עליו הוא דווקא קצת מצחיק. לפני כמה שנים הוצאתי את הסינגל הראשון שלי לרדיו ועקבתי בדריכות איפה השמיעו אותו. שמחתי מאד לגלות שהשיר שלי הושמע ברשת גימל בתוכנית של איתן. רק שאיתן במקום לומר שהשיר הוא של קארין ממן התבלבל ואמר שם של זמרת אחרת, הגיוני מאד לאור העובדה שמדובר בזמרת אלמונית לגמרי בתחילת דרכה. אבל לי היה קשה לקבל את הטעות. ביררתי מי השדרן ושלחתי לו הודעה שבא התלוננתי על כך שהוא השמיע שיר שלי אבל אמר שם של מישהי אחר. סיפרתי למנהל האישי ולאנשי היחץ את שעשיתי והם תפסו את הראש ואמרו לי שאסור לפנות ככה לאנשי רדיו ושיש הרבה אנשי רדיו שמלאים בעצמם ובגלל דבר כזה עלולים לא להשמיע אותי יותר לעולם. תפסתי את הראש ולא ידעתי מה לעשות. בקיצור מפה לשם איתן ענה לי. הוא ענה בענווה, בנעימות בלי להחשיב את עצמו בכלל. אמר שהוא אהב את השיר וישמח להשמיע שוב. הוא המשיך לעקוב ולפרגן. אח"כ נפגשנו ונהיינו חברים. אחרי שאיתן עזב את רשת גימל ונסגרה רשות השידור הרגשתי שגם נסגרה במידה רבה ההזדמנות שאמנים בתחילת דרכם קיבלו בבמה מרכזית של המוזיקה. איתן הלוואי שעוד שדרנים יראו כמוך את האמן שמאחרי השיר. תודה על ההזדמנות. שמחתי להכיר אותך. יהי זכרך ברוך".

לתוכנית המלאה לזכרו של איתן גור ז"ל. התוכנית שילבה מאזינים שאמרו דברים לזכרו לצד אנשי תקשורת שהוקירו את פועלו וכן אמנים שנתן להם במה ועזר לקדם אותם.

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא