לאחר שפורסם בשבוע שעבר כי בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, , החליט להתמודד על מקום בכנסת מטעם הליכוד, השר לוין התייחס לכך בראיון לערוץ 7: "הרצון שלו להצטרף לליכוד הוא בעיניי אבסורד" אמר לוין בקול נחרץ.

דיון הפטריוטים על התנגדות לוין לחזרת גלעד שרון לליכוד

עוד המשיך השר "הרי הוא אחד האנשים שפעלו לחיסול המפלגה עם הקמת ''. הוא היה שותף בכיר להגיית תכנית ההתנתקות וגם בהיבט הזה דרכו רחוקה משלנו. בעניין הזה יש לנו התלבטות גדולה כי הליכוד תנועה גדולה עם שלושים אלף חברים – זה עדיף מתנועות כמו 'יש עתיד' שבה אדם אחד קובע הכול – אבל כשאתה תנועה גדולה יש סיכון שיצטרפו גורמים שאינם מבטאים את הדברים שאנחנו מאמינים בהם".

מוסיף על כך השר לוין ומעיר כי ניסיון העבר מלמד שכניסת גורמים כדוגמת גלעד שרון לא השפיעה על המפלגה בהיותם אדם אחד מול עשרות אלפי חברים. "בדרך כלל ההצטרפויות הללו לא האריכו ימים. האנשים הללו נוכחו לדעת שהרוב המוחלט של הליכוד לא מקבל אותם ולא מאפשר להם להיבחר. אני סבור שמירב הסיכויים הוא שזה מה שיקרה".

באשר ליכולת הטכנית למנוע את התמודדותו של גלעד שרון, אומר השר לוין כי אמנם ניתן להגיש עתירה לבית הדין של המפלגה, אך מדובר במהלך מאוד מורכב. "צריך מאוד להיזהר כי אחד היתרונות הגדולים של הליכוד הוא שמדובר במערכת דמוקרטית ומתחדשת, שבה צעירים נכנסים ואחרי כמה שנות פעילות מגיעים לעמדות השפעה".

גלעד שרון ויריב לוין. תמונות: פלאש 90
גלעד שרון ויריב לוין. תמונות: פלאש 90

"כאשר יהיה מנגנון שבולם כניסה של אנשים חדשים ביתר קלות, התוצאה תהיה שהמערכת תתכנס לתוך עצמה ותבלום כוחות חדשים שרוצים לבוא ולהשפיע וזה לא דבר טוב. יכול להיות שאנחנו צריכים לבחון את היכולת המשפטית למנוע מהלך כזה, אבל בשורה התחתונה בין הצטרפות של יחיד כזה או אחר שאנו תואם את קווי המפלגה לבין סגירת השורות אני מעדיף את ההצטרפות והשארת המפלגה דמוקרטית ופתוחה"

"הליכוד של היום היה חותם על השיגי אבא שלי"

 בחודש מאי, סמוך להתפקדותו לליכוד, התראיין גלעד שרון לערוץ 2 ואמר: "הרבה אנשים רואים את הבלאגן שמתרחש וזה עושה להם לא טוב, גורם למיאוס מהפוליטיקה, ואני חושב להפך: אכפת לך? תעשה משהו. מפלגת הליכוד מוגדרת לאומית וליברלית, ואני בעל עמדות לאומיות וליברל – זה בדיוק המקום שלי".
בראיון אמר שרון ונשמע כמעט כמו אביו לפני ההתנתקות: "אני רוצה כמה שיותר שטח, כמה שפחות פלשתינים וכמה שיותר בטחון – וזה מגיע עם שלושה עקרונות: אי אפשר לעולם לסגת כליל מיהודה ושומרון, לא תקום מדינה דו-לאומית ולא יכול להיות שבאותה מדינה יהיו אזרחים עם זכויות שונות", פירט
"היות ואני לא מאמין למילה של הפלשתינים ולא מאמין שאפשר לעשות איתם הסכם, צריך להתייחס לסוגיה בצורה אינטליגנטית ולזכור: אנחנו חיים כאן כי ניצחנו; הם חיים כאן רק כי אנחנו מוסריים פי שבעה מהם. אם הם היו מנצחים, לא היינו פה".
הוא התייחס לעובדה כי אביו פירק את הליכוד כשהקים את מפלגת קדימה ואמר: "אבא שלי אולי עזב את הליכוד, אבל גם הקים את הליכוד, והוביל אותה לשניים מהניצחונות הגדולים בתולדותיה. הליכוד של היום היה חותם על ההישגים שלו".
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.