לממשלה הקודמת הייתה תכנית לבנות בהתנחלויות, ובראשון מעלה אדומים, אך יאיר לפיד הטיל וטו על ביצועה ואיים כי אם תצא לפועל הוא יפיל את הממשלה. כך אמר אמש שר התיירות יריב לוין במשדר הראשון של התכנית "בוחרים ב-20" עם קלמן ליבסקינד.

"שמעתי את האמירות שלו הוא היה בונה במעלה אדומים. לא רק שהוא לא היה בונה", אמר לוין, "אני ישבתי כיו"ר הקואליציה בקדנציה הקודמת, כאשר היה לנו חלון הזדמנויות ויכולנו לבנו . הבאנו תכנית שהייתה מקובלת על ידי נציגי הליכוד, הבית היהודי וישראל ביתנו לבנייה, הבאנו אותה, ואפילו ציפי לבני הייתה כבר מוכנה לקבל אותה. בראש התכנית הזאת הייתה כלולה מעלה אדומים. האיש שהטיל עליה וטו ואמר "אני מפרק את הממשלה אם הבנייה הזו תהיה", היה יאיר לפיד".

השר סיכם ואמר: "אל תתפתו לדמגוגיה". בנוסף, תקף לוין גם את ניסיונו של שר האוצר לשעבר להציג את עצמו כשר החוץ האלטרנטיבי בזמן שבראש המשרד עומד ראש הממשלה ואמר: "יש לי המון הערכה לכישורי ההסברה של יאיר לפיד, לצערי הם מופנים בעיקר כלפי פנימה, הם לא מופנים כלפי חוץ".

התכנית "בוחרים ב-20" בהנחייתו של קלמן ליבסקינד משודרת לרגל שנה לממשלת נתניהו הרביעית. את החלקים הבאים תוכלו לראות ביום ראשון וביום שני בשעה 21:00.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20