צילום: כבאות והצלה

היום (א’) הוזעקו מתחנת ירושלים, לרחוב דן בדרום העיר, בעקבות דיווח על קול בכי ויללות של המגיעים מתוך רכב נעול. לוחמי האש שהגיעו במהירות למקום, הבחינו בשני שוכבים במושב הרכב האחורי, כשהם על סף עילפון.

צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

 

לוחמי האש פתחו במהירות את הרכב, באמצעות כלים ייעודיים לחילוץ מרכבים, הוציאו את הכלבים מהרכב שלהט מחום, השקו אותם במים, הרטיבו אותם וציננו את גופם. לאחר זמן קצר התאוששו הכלבים והחלו לקפוץ ולשחק עם לוחמי האש.

רס”ל זיו יונה מפקד צוות בכבאות והצלה ירושלים שחילץ את הכלבים: “דווח לנו על נביחות חלשות ויללות בכי של כלבים המגיע מתוך רכב סגור ברחוב דן. הגענו במהירות למקום, וראינו שני כלבים שוכבים על סף עילפון ברכב סגור.
חילצנו את הכלבים במהירות מהרכב, קיררנו אותם עם מים, השקינו אותם במים קרים ולאחר זמן קצר הם התאוששו וחזרו לעצמם”.

צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

 

“אני שמח שהצלחנו להציל את הכלבים האלו”, הוסיף רס”ל יונה, “אני מניח שאם היו מזעיקים אותנו יותר מאוחר, ייתכן והכלבים לא היו שורדים.”

בכבאות והצלה לישראל מנצלים את ההזדמנות ומזכירים לציבור כי חשוב מאוד להקפיד ולא להשאיר אף אחד ברכב, לא ילדים ולא בעלי חיים, קל וחומר בימים כאלה בהם מזג האוויר שרבי ותוך דקות ספורות הרכב הופך לכבשן לוהט.

צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

 

עוד מוסיפים בכבאות והצלה לישראל, כי בעלי חיים רבים ובהם כלבים, מתקשים אף יותר בוויסות גופם, וכשהם מושארים ברכב סגור, תוך זמן קצר מאוד הם עלולים למות עקב מכת והתייבשות.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.