דובר צה"ל פרסם כי התפתחה הפרת סדר בהשתתפות כ-30 מתיישבים, סמוך ליישוב יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". המתיישבים השליכו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו.

כתוצאה מהשלכת האבנים, נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

דובר צה״ל מוסר כי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה״ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור החטיבה המרחבית "שומרון". הרמטכ"ל הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין. הרמטכ"ל קובע שלא יעלה על הדעת שחיילי צה"ל, שעושים לילות כימים להגנת המתיישבים, יותקפו על ידי אלה המוגנים על ידם.

בשיחה משותפת בין הרמטכ״ל לראש השב"כ, נדב ארגמן, ולממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, הוחלט לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו. צה"ל יפעל יחד עם השב"כ והמשטרה למצות במהרה את הדין עם מפרי החוק והסדר.
אלוף נדב פדן: ״מדובר בקומץ מועט של נוער עברייני שנגדו נדרש לפעול בחומרה רבה. אני מגנה כל אירוע בו תוקפים חיילים, מפקדים ואזרחים באלימות פיזית ומילולית בכל תוקף. אני רואה חומרה רבה באירועים האחרונים. צה״ל וכוחות הביטחון בפיקוד המרכז פועלים בשיתוף פעולה מלא עם המועצה האזורית שומרון על מנת למנוע פעולות מסוג זה ולהבטיח שמירה על הביטחון ושגרת החיים בקרב תושבי הגזרה".

אירועים מסוג זה מסיתים את צה״ל מהעיסוק במשימתו העיקרית, היא ההגנה על אזרחי ותושבי המדינה, ושמירה על הסדר הציבורי והביטחון.

 

מזכירות היישוב יצהר פרסמה את ההודעה הבאה:

 

מארגון בצלמו נמסר:
שנים שפעילי שמאל קיצוני , תעיוש. אנרכיסיטים נגד הגדר, מחסום ווטש ועוד מפריעים ופוגעים פיזית בחיילי צה"ל. מקללים ויורקים. ביניהם בחיילים אתיופים רגע לפני הרצחם בפיגוע אכזרי בהר אדר.
זה בנוסף לפעילי בצלם ושוברים שתיקה שפוגעים בחיילי צה"ל באו"ם. ובוועדות בינלאומיות.
אבל על זה כולם שותקים כמו דגים.
אנחנו כמובן מגנים בחריפות את.הפגיעה של שוליים ביצהר. אבל מזכירים מי באמת הפוגע בחיילי צה"ל.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני:

"כל פגיעה בחיילי צה"ל היא מגונה ובזויה. לא יעלה על הדעת שקומץ אלים יפגע במי שעושים לילות כימים בשמירה על ההתיישבות ועל ביטחונה של המדינה. פורעי חוק אלו פוגעים לא רק בחיילי צה"ל, אלא בכל ההתיישבות ויש למצות איתם את הדין.

האירועים שאירעו הלילה ביצהר חמורים מאוד ואינם מייצגים את ההתיישבות או את תושבי יצהר."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.