אחרי שבחרה אמש (מוצ"ש) המגישה אושרת קוטלר להשתלח בלוחמי גדוד 'נצח יהודה' בתכנית '' בהנחייתה בערוץ 13, וטענה כי אנו "שולחים את הילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם ׳׳" – יש מי שלא מסכים לשתוק.

"היי , נעים להכיר אני ", כתב לה היום (א') החטיבה שהושמצה בעמוד הפייסבוק שלו, בפוסט שזכה לאלפי לייקים. "אני וחבריי משרתים רוב הזמן ביהודה ושומרון, לא ישנים בלילות, עומדים בחוץ ויוצאים לפעילויות בקור ובחום בכדי שאת תוכלי שלך וללכלך על חיילי צה"ל".

"אני רחוק מלהיות חיית אדם"

"להגיד לך את האמת", הוא המשיך, "אני רחוק מלהיות חיית אדם, באמת. אני אוהב אדם ואדמה בכל ליבי ואני אמשיך להגן בגאווה על המדינה שלי על עם ישראל וכן גם על אנשים כמותך – כפויי טובה. תהיי רגועה". את דבריו סיים באיחול "שבוע של התפכחות ואהבת חינם – את בהכרח זקוקה לזה".

היי אושרת קוטלר, נעים להכיר אני עידו זאבי – כפירניק גאה | אני וחבריי משרתים רוב הזמן ביהודה ושומרון, לא ישנים בלילות,…

Posted by ‎עידו זאבי‎ on Sunday, February 17, 2019

גם הורי הלוחמים העצורים מיהרו להשיב למגישת רשת 13. "מדובר באמירה אומללה ומכוערת שאין לה מקום בשיח הישראלי ובטח שלא על ידי מגישת חדשות שאמורה להציג עובדות ולא את השקפת עולמה המעוותת", הגיבו אתמול.

"הבנים שלנו התגייסו לצה"ל מתוך תחושת שליחות וציונות, בחרו במסלול קשה ומפרך, ביקשו להיות בצה"ל, לא רצו שום הנחות, מבצעים משימה מורכבת באחת הגזרות הכי מורכבות שיש. אלה טובי בניה של מדינת ישראל שלמרות שאיבדו רק לפני חודש, שני חברים לנשק, הרימו את ראשם, הלכו זקופים, וביצעו כל משימה שהוטלה עליהם – ללא דופי".

לוחמי גדוד 'נצח יהודה'. צילום ארכיון: דובר צה"ל

 

הם המשיכו ואמרו כי "קוטלר לא שאלה מי החיילים האלה, מה עברו כי להתגייס, איזה קושי עצום חוו ובחרה לכנות אותם במילים נוראיות. הבנים האלה היו במכינות קדם צבאיות, הצטיינו בשירותם, התמודדו עם מצבים מסובכים מאין כמותם רק כדי להעניק ביטחון לאזרחי ישראל".

"בחרה לחרוץ את דינם ללא משפט"

לדבריהם, "האירוע שבגינו הם נעצרו רק התחיל להתברר כעת וכבר עולות ממנו שאלות נוקבות שבראשן מדוע היה צריך להטיל עליהם משימה כה רגישה ומיותרת, מדוע לא קיבלו סיוע נפשי הולם לאחר הטראומה הקשה שחוו ומדוע למה לא הוכנו כראוי להובלת מחבלים שהיו מעורבים ברצח חבריהם".

עוד הוסיפו הורי הלוחמים כי "קוטלר שישנה טוב ובטוח בלילות בגלל הבנים שלהם, בחרה לחרוץ את דינם ללא משפט ומתבססת, בין היתר, על מצג שווא שמנסה לבנות התביעה הצבאית שמאז שנודע על האירוע".

"הם הפכו את הבנים שלנו לשעירים לעזאזל, זורקים בכל הזדמנות אמירות קשות ובוטות, יוצרים תחושה מסולפת כאילו הם פושעים אלימים חסרי רסן, מנסים לצרוב תודעה בקרב הציבור שהם לא לוחמים גיבורים – אלא אחרוני העבריינים ולכן לא פלא לשמוע שהפכו ל"חיות אדם". אנחנו לא נוותר ולא נשקוט, נעשה הכל על מנת להגן על הבנים שלנו, זה מגיע להם, כמו שהם הגנו על הביטחון של אזרחי מדינת ישראל".

אושרת קוטלר: ״ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים בקרבי בשטחים כבר שנים

אושרת קוטלר מבהירה את דבריה הערב במגזין: ״ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים ביחידות קרביות בשטחים כבר שנים. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי חיילים שהשליטה שלנו כלפי הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע (…) תמיד אגיד את דעתי, לא תצליחו להשתיק אותי״המגזין עם אושרת קוטלר

Posted by ‎רשת‎ on Saturday, February 16, 2019

 

את הסערה, כזכור, עוררה קוטלר לאחר שהעירה את הדברים המקוממים בסוף כתבה ששודרה על חמישה לוחמי 'נצח יהודה' שהואשמו בהכאת שני סייענים למחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף – אותם החזיקו כעצורים.

לאחר מכן נשארה המגישה לצלם הבהרה. "ילדיי שלי וגם חבריהם משרתים ביחידות קרביות בשטחים כבר שנים", אמרה והסבירה: "הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי חיילים שהשליטה שלנו בפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע – טוב לכם?". קוטלר הוסיפה וקבעה: "אני אמשיך להביע את דעתי בתוכנית הזאת, לא תצליחו להשתיק אותי".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.