צילום ארכיון: פלאש 90

לוחם ביחידת "כפיר" קיבל עונש מאסר של 20 ימי מחבוש מפני שלא גילח את זקנו במהלך ספירת העומר. כך לפי דיווח של ליעם גולן ואיציק וייס בחדשות "0404".

בפוסט שפרסם אחיו הגדול של הלוחם בפייסבוק נכתב: "למה אין מענה לאוכלוסייה גדולה בישראל שהיא האוכלוסייה המסורתית, או שאתה דתי או שאתה חילוני  – אין באמצע".

מטעם דובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים: "עפ"י הפקודות חייל המקיים אורח חיים דתי זכאי לגדל זקן בתקופת העומר. במקרה הנ״ל החייל אינו מקיים אורח חיים דתי ולכן לא זכאי לפטור זה".

הפוסט שפרסם אחיו של הלוחם. צילום מסך

לפי הפרסום ב"0404", ללוחם לא ניתנה האפשרות לשוחח עם רב היחידה, כדי שיביע דעתו בעניין. כמו כן פורסם כי מג״ד חרוב הוא שהחליט להעמיד את החייל, ולשפוט אותו לעונש מאסר.

בפוסט שפרסם האח נכתב בנוסף: "לא יכול להיות שאדם שרוצה לשמור על אורח חייו לא יוכל לעשות זאת בצבא ההגנה לישראל. איך יכול להיות שאח שלי שרוצה לשמור על מסורתו ומנהג אביו נענש על כך?".

"ממה שהבנתי פקודות מטכ"ל אומרות שרק מי שממלא אורח חיים דתי יכול לקבל פטור עומר. רציתי לדעת מי מגדיר אורח חיים דתי? ממתי צה"ל הוא הגורם המכריע לקבוע את יהדותך ואיזה מצוות מותר לך לקיים ואיזה לא?".

"איך קורה שאין מענה לציבור המסורתי בצה"ל?", הלין האח.

"צה"ל כל כך מתחשב באוכלוסיות שונות ובצדק! דוגמא לכך היא טבעונים שדואגים להם לנעליים ללא עור חיה, מגוון הדתות שנשבעות בספר הקדוש להם ואוכל לצמחוניים וטבעוניים בחדרי האוכל".

"למה כשזה מגיע למסורתיים ישנה כזאת אטימות? למה אין מענה לאוכלוסייה גדולה בישראל שהיא האוכלוסייה המסורתית, מדוע זה או שאתה דתי או שאתה חילוני אין באמצע".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא