דף הבית > אקטואליה וחדשות > לה פן: "מדינות מוסלמיות אוסרות על כניסת ישראלים"

לה פן: "מדינות מוסלמיות אוסרות על כניסת ישראלים"

מנהיגת מפלגת הימין הקיצוני בצרפת התראיינה ל-CNN ויצאה להגנתו של הנשיא טראמפ. "הוא עושה מה שהבטיח שיעשה"

בעוד שלושה חודשים יתקיימו הבחירות לנשיאות בצרפת והקמפיין של המתמודדים בעיצומו. בראיון ל-'CNN' שיבחה מנהיגת הימין הקיצוני מרין לה פן את נשיא ארה"ב הטרי, דונלד טראמפ, כך פורסם ב"ynet".

מרין לה פן. צילום מסך: פייסבוק
מרין לה פן. צילום מסך: פייסבוק

לה פן, שצפויה להעפיל לסיבוב השני והמכריע, הביעה תמכה בפעולות האחרונות של הנשיא האמריקני, בינהן הצו עליו חתם שאוסר על אזרחים של שבע מדינות מוסלמיות שסומנו על ידי האמריקאים כמסוכנות להכנס לשטחה, כמו גם איסור כניסה של פליטים מסוריה. לה פן, ממש כמו מנהיג הימין בהולנד חירט וילדרס, מתחה ביקורת כלפי יחס מדינות האיסלאם לישראל.

במהלך הראיון אמרה: "ישנן 55 מדינות מוסלמיות שקבעו איסור קבוע לאנשים בעלי דרכון ישראלי להיכנס אליהן ואף אחד לא רואה זאת כשערורייה". להערת המראיינת כי מדובר בעניין פוליטי שכן מדינות אלה לא מכירות בישראל ענתה מנהיגת הימין "אם זו שאלה פוליטית את לא יכולה למתוח ביקורת על זה, אבל אם זו שאלה של ביטחון ארה"ב אסור לך למתוח ביקורת על זה? אני לא מבינה את זה".

על הביקורת הקשה שסופג טראמפ בעקבות הצו אמרה: "אני חושב שרוב התגובות היו לא הוגנות. מדובר בצו זמני שמכוון רק נגד מדינות בודדות שאחראיות לאיומי טרור. טראמפ והמודיעין שלו קובעים קריטריון למניעת כניסת מחבלים לתחומי ארה"ב". לה פן הוסיפה שישנן מדינות רבות בעלות רוב מוסלמי אוסרות כניסת ישראלים לתחומן.

"נראה שהעולם מתייחס כאל שערורייה לעובדה שהוא עושה את מה שהוא הבטיח במהלך הקמפיין שיעשה", הוסיפה.

לה פן סירבה להכריז כי תנקוט באמצעים דומים ואמרה כי "צרפת תצטרך להיות עירנית. אין לה כבר גבולות בגלל האיחוד האירופי".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א