נכון, אינכם חייבים תואר שני; אך מדוע לא להמשיך ולהרחיב את האופקים באמצעותו? אספנו עבורכם מספר תוכניות לימודים, לתארים נוספים המשמשים להרחבת אופקים והופכים את השגרה שלכם להרבה יותר מעניינת.

תואר שני במשפטים ללא משפטנים

נכון, אינכם רוצים להיות עורכי דין. אך לפעמים מעניין להכיר את הדרך בה פועלת מערכת המשפט בארץ ובעולם, לגלות כיצד מתקבלים תקדימים ואפילו לחקור מעט יותר על ההיבטים המשפטיים של התחום בו אתם מתמחים.

חשוב לדעת כי תואר שני במשפטים ללא משפטנים אינו מאפשר לכם לעבוד כעורכי דין בתחום. מצד שני הוא אינו מצריך כתיבת תזה ויכול להתאים גם למי שמגיע ממדעי החברה והרוח וגם למי שמגיע מתחום המנהל והחשבונאות. תוכלו לקבל בסיומו תעודת .A.M שפותחת הרבה מאד דלתות בשוק העבודה התחרותי של היום, בו לרבים יש תואר ראשון.

מה לומדים בתואר זה? תכנית הלימודים נבנית על פי מספר מסלולי התמחות המבוססים על התחום שלמדתם בתואר הראשון. בוגרי כלכלה יוכלו להרחיב את אופקיהם וללמוד משפט מסחרי-עסקי בוגרי מדעי הרוח להרחיב את ידיעותיהם למשפט פלילי וקרימינולוגיה.

תואר שני בפילוסופיה

תחום נוסף להרחבת הדעת, שכולל מגוון רחב של תכנים מעשירים הוא: תואר שני בפילוסופיה, בו אפשר ללמוד את ה: "תאיטטוס" של אפלטון, להכיר היטב את גישתו של ניטשה, לגלות את השקפתו על החירות של סארטר ולהעמיק בטקסטים פילוסופיים בצורה ביקורתית. החומרים המועברים בתואר, נעים בין: הפילוסופיה היוונית העתיקה, דרך הפילוסופים החשובים במאות האחרונות ועד לגישות החדשות של המאה העשרים ואחת.

אם הסיבה שאתם רוצים לפנות לתואר שני, אינה קשורה בהכרח להתפתחות בתחום הקריירה שלכם;  תואר שני בפילוסופיה יכול להוות אפשרות מרתקת (אך כמובן פחות פרקטית).

תואר שני בלימודי המשפחה

אם אתם מגיעים מתחום מדעי החברה ובמיוחד פסיכולוגיה וסוציולוגיה, ייתכן והמסלול המתאים לכם להרחבת האופקים הוא דווקא לימודי משפחה. מסלול זה מעניק ידע עדכני הקשור לשינויים במבנה המשפחה של ימינו.

בתקופה בה משפחה אינה רק זוג ויכולה להיות מורכבת גם מאמהות יחדניות או זוגות חד מיניים קיימים אספקטים חברתיים משתנים שיש לקחת אותם בחשבון. לצד האפשרות להרחיב את ידיעותיכם בתחום – לימודים אלה, מתאימים לכל מי שעובד היום בתחום הייעוץ והטיפול או מתכוון בעתיד להתמקצע בתחום זה.

לימודי תואר שני בבנקאות ושוק ההון

אם הרגשתם כי התחום הפיננסי הוא הקרוב ביותר ללבכם, ייתכן ומסלול שונה לחלוטין העוסק בתכנון פיננסי ובשוק ההון יהיה המתאים ביותר עבורכם. המסלול מתאים לבעלי תואר ראשון בכל המקצועות כאשר הוא משתלב בצורה מושלמת עם לימודי מנהל עסקים.

למעשה, גם אם עדיין לא סיימתם את לימודיכם תוכלו כבר לשלב את הקורסים השונים בתואר זה, בחלק מהמכללות במסלול מואץ ולעזוב את ספסל הלימודים עם שני תארים בתוך שלוש שנים בלבד. אם אינכם עובדים במשרה מלאה ומעוניינים בלימוד לשם תעודה ולא רק להרחבת הידע זו יכולה להיות האפשרות המושלמת ביותר עבורכם.

לסיכום, האקדמיה בישראל פותחת בפניכם מגוון רחב של אפשרויות ל: לימודי תואר שני, להעמקת הידע בתחום שלכם או לפתיחת האופקים שלכם גם לכיוונים חדשים ומרתקים אחרים. לפני שאתם בוחרים את התחום שלכם, גלו כיצד הוא משתלב עם התחום בו אתם עוסקים כיום ואם אפשר לשלב את התואר השני, כבר במהלך לימודי התואר הראשון.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20