להקת הקאברים הבריטית UK Experience הודיעה על ביטול כל הופעותיה בישראל, אך לא סיפקה כל הסבר.

הגולשים שראו את הודעת הביטול בפייסבוק הבינו כי מקור הביטול הוא לחץ ה- ותקפו את ההרכב בעמוד הפייסבוק שלו. גולשים אחרים טענו כי הלהקה לא הצליחה למכור כרטיסים ולכן ביטלה את שלוש ההופעות שתוכננו להתקיים ב-4-6 בינואר בבאר שבע, תל אביב וחיפה.

אמש פנה , בסיסט הלהקה המקורית ופעיל BDS מוצהר, לחברי להקת הקאברים וכתב להם כי הוא "מזועזע" מכוונתם להופיע בישראל. "לשיר את השירים שלי לפני קהלים מובחנים בישראל ולתרום לטיוח התרבותי של הממשלה הגזענית של המדינה הזאת זה מעשה בלתי מוסרי וחסר כבוד".

רוג'ר ווטרס. צילום: רויטרס

 

"האם מעולם לא באמת האזנתם לשירים שאתם מבצעים לפרנסתכם? האנשים שבכוונתכם לבדר מוציאים להורג את ילדיי השכנים שלהם, יורים בהם בדם קר מדי יום. בשם כל מה שאנושי, אנא שמעו את דבריי ובטלו עוד היום", הוסיף ווטרס.

המפיקים הישראלים הסבירו כי חברי הלהקה הותקפו בידי עושי דברו של ווטרס ותומכי החרם על ישראל והוצפו בהודעות, איומים ושיחות טלפון שהובילו לבסוף לביטול ההופעה.

"עצוב לראות שלא רק שאתם תומכים במוזיקה של ווטרס, אלא שאתם גם תומכים בפוליטיקה האנטישמית, הקיצונית והמפלגת שלו. תתביישו", כתב אחד הגולשים.

זו הייתה אמורה להיות הפעם השנייה בה יופיע ההרכב בישראל. הלהקה הוקמה לפני כעשור כמחווה ללהקת ובמטרה להנגיש את להיטיה לקהל שלא נכח בהופעות המקוריות. בסיבוב הנוכחי מבצע ההרכב להיטים מהאלבום The Dark Side Of The Moon בגרסת המופע ולהיטים נוספים.

מחברת "אגואיסט הפקות" נמסר: "אתמול, החל איש להקת פינק פלויד, רוג'ר ווטרס, במסע יחצני חסר תקדים, במטרה למנוע מחברי להקת פינק פלויד UK, להגיע לארץ לשלוש ההופעות שהיו מתוכננות לתחילת ינואר. למרות נסיונות ההתנגדות של חברת 'אגואיסט הפקות' למהלך, נבצר מאיתנו מלעצור את הסחף שהגיע לשיאו בפרסום פומבי של מספרי הטלפון של חברי הלהקה, שהחלו להיות מוטרדים עד כי נאלצו לנתק את מכשיריהם. עם זאת, במשך הלילה, המשיכה חברת 'אגואיסט הפקותד' בניסיונות שיכנוע אל מול אנשי הלהקה, כדי שההופעות לא יבוטלו. לאחר שהודיעה הלהקה על הביטול בעמוד הפייסבוק שלה, היינו עדים להתגייסות יוצאת דופן של אלפי ישראלים שהגיבו והביעו את דעתם על הביטול. המצב הפך להיות קיצוני כד כדי כך שהלהקה הורידה את עמוד הפייסבוק שלה. בשעות האחרונות ביקשה הלהקה להמתין עם תשובה רשמית, במטרה לנסות לקיים את החוזה עליו היא חתומה, ואכן לקיים את המופעים. כולנו תקווה כי מאמצינו לאורך ה-24 שעות האחרונות ישאו פרי וההופעות תתקיימנה כמתוכנן. 'אגואיסט הפקות' עסוקה בימים אלו בהפקת המופעים של מקהלת הצבא האדום שתארח את הגבעטרון בסיבוב הופעות בארץ ובסיבוב נוסף של הג'יפסי קינגס שיארחו את מירי מסיקה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.