הפועל ירושלים נגד ולנסיה, שידור ישיר בערוץ 20

40 הדקות הגורליות ביותר של הפועל ירושלים עד כה העונה. הפועל ירושלים תשחק היום ב-14:00 בארנה (שידור ישיר בערוץ 20 החל מהשעה 13:45), במטרה להשוות את הסדרה ל-1:1 ולהישאר במפעל.

ירושלים תשחק לראשונה בצהריים, שעה שמתאימה לכדורגל הישראלי, במשחק מספר 2 בסדרת חצי גמר היורוקאפ מול ולנסיה. ניצחון ישלח את הקבוצות למשחק שלישי ביום רביעי בולנסיה.

הרבה זמן המתינו ראשי הפועל ירושלים כדי לראות 10,000 אוהדים אדומים בארנה, היום זה יקרה. נכון לאתמול בערב, נמכרו 9,000 כרטיסים, כולל המנויים. ההערכה בקבוצה שהיום יימכרו כל הכרטיסים והאווירה בארנה תהיה מדהימה. הקשר בין האוהדים של הקבוצה למועדון נבנה במשך השנים והוא ראוי לחיקוי במועדונים אחרים.

האירוע המכוער בו אולצו כמה עשרות אוהדים לצאת החוצה במשחק בוולנסיה על ידי המשטרה המקומית גרמה למתח וזעם רב בין האוהדים למועדון. ההחלטה של בעלי הפועל ירושלים שהחליטו לפצות את האוהדים שלא ראו את המשחק בוולנסיה הורידה את מפלס המתח והיום האוהדים מתכננים מפגן תמיכה ועידוד שיסייע לקבוצה לנצח בדיוק כמו האוהדים הספרדים בוולנסיה.

הפועל ירושלים נגד ולנסיה. צילום: עומר בנוביץ
הפועל ירושלים נגד ולנסיה. צילום: עומר בנוביץ

מעבר להפסד בספרד, הדבר הבולט ביותר במשחק היה העובדה שהשחקנים הישראלים לא קיבלו כמעט דקות. ליאור אליהו, יותם הלפרין ובר טימור, המאמן סימונה פיאנג׳יאני אוהב ללכת עם החמישייה האמריקאית הקבועה שלו, התחושה בירושלים שהעייפות של ילק מהשחקנים שלא קיבלו מספיק מנוחה מבחינה התעייפו ברבע הרביעי ולכן הקבוצה התפרקה. האוהדים לא אוהבים את העובדה שהישראלים יושבים זמן רב על הספסל, המאמן מודע לסיטואציה העדינה והמורכבת במיוחד אצל האוהדים, נראה כי היום פיאנג׳יאני ישלב הרבה יותר את הישראלים במטרה לא לאבד שוב את המשחק ברבע האחרון.

בירושלים מצפים מג׳רום דייסון, אמארה סטודמאייר וקרטיס ג׳רלס להופיע למשחק העונה. יכולת טובה של השלושה תשלח את ירושלים למשחק שלישי ביום רביעי הבא בוולנסיה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20