"להחיות מחדש את התרבות היהודית". הוא אחד האנשים העסוקים ביותר בעולם יחסי הציבור והפרסום של המגזר הדתי-לאומי. חרף שגרת יומו העמוסה לעייפה בה הוא מנהל ביד רמה את משרדו '', הצליח בלומברג להקים יש מאין קהילה דתית וצעירה בשכונה בה הוא גר.

"אני יציר כפיה של העיר ראשון לציון", מספר אריק לערוץ 20: "כל חיי התבססו על אדני היהדות ולכן ככזה כאב לי לראות את התפוגגות הדור הצעיר של שומרי המצוות באזור בו אני גר". אריק הצליח לגבש קבוצת צעירים, רובם בעלי משפחות ויחד עימם הקים לתחייה קהילה צעירה ואמונית במה שכונה ברבות הימים "קהילת נווה שמואל" על שם בית הכנסת בו מתכנסת מרבית הקהילה.

"תמיד יפעם בנו אותו ניצוץ ייחודי שמחבר בינינו". אריק בלומברג

 

"אני כמעט הדתי היחיד בשכונה", אומר אריק ומספר כי: "כאדם שומר מצוות, ליבי שתת דם כאשר ראיתי כיצד בתי הכנסת מתרוקנים מצעירים בעלי גישה למסורת. יש חלקים בעם שחשים ריחוק מכל נושא של דת והיה חשוב לי לנסות להחזיר את ימי הקהילה הדתית התוססת והשמחה חזרה למקומה". המהלך לא היה פשוט בלשון המעטה אך אריק קושש מן היקב ומן הגורן משפחות צעירות ורווקים תוססים בעלי אוריינטציה דתית שיצרו יחד קהילה אמונית. הקהילה שיצרו הוא וחבריו החזירה ללחיים החיוורות של בתי הכנסת במרכז ראשון לציון מעט צבע של אחווה ויהדות.

בפסח האחרון כתב בלומברג בדף הפייסבוק שלו: "דווקא במקום שבו אתה מהיחידים והנדירים שמקיימים את מצוות ביעור חמץ אתה מרגיש את הייחודיות והמיוחדות שבמצווה", עוד הוסיף: "הקשיש מקומה שלישית שמחטיף מבט עם לחלוחית בעין, הילד מהכניסה השנייה שמגיע ומתלהב מהעובדה שבאמת יש מצווה שכוללת בתוכה חגיגת פירומניה על הבוקר".

"אבל יותר מכל אתה מבין שלא משנה מאיזה רקע אתה מגיע תמיד יהיה את הטריגר שמזכיר לנו שעם אחד אנחנו, שגם בימים בהם יהום הסער תמיד יפעם בנו אותו ניצוץ ייחודי וסגולי שמחבר ביננו".

למרות היותו מוביל בעולם הדיגיטל והפרסום המגזרי עוטפת את בלומברג ענווה גדולה. בעוד הוא מנצח על משרד שוקק חיים יומם וליל, ממתינים לו כל העת בבית אשתו ושלושת ילדיו הקטנים ולצד כולם קהילה דתית הולכת וגדלה. בלומברג מקווה כי האחדות והאחווה בעם יתגברו על הפילוג והקיטוב ומראה הקהילות בערים הגדולות רק יוסיף ויתרחב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.