מעזמי בשארה, דרך באסל רטאס – מבריח הטלפונים לאסירים בטחוניים, כמובן חנין זועבי שהשתתפה במשט המרמרה הזכור לרע ועכשיו היבא יבזק עם שלל התבטאויות מקוממות המהללות שאהידים ומחבלים.
אלה הם פניה של מפלגת בל”ד הקיצונית. על הרבה פחות מזה פסל בג”צ את נציגי עוצמה יהודית.
ומנדלבליט? ובכן, היועץ המשפטי לממשלה, זה שגם היה הפרקליט הצבאי הראשי של צה”ל, לא רואה שום מניע משפטי לפסילתה של חברת הכנסת שכינתה את הרוצח סמיר קונטר שאהיד. תיראו מופתעים.
מידיעה – רבים מערביי ישראל מתנערים בעצמם מנציגים כמו זועבי ויזבק. הם נבוכים מהשיח הקיצוני והמתלהם שמובילים בבל”ד. גם לא מעט חברי כנסת מתוך הרשימה המשותפת היו מעדיפים שבג”צ יעשה להם את העבודה וינתק אותם מהשותפות עם הפלג הקיצוני הזה של החברה הערבית.
לא מעט מנהיגים בחברה הערבית מבינים שהרשימה המשותפת עושה להם יותר נזק מתועלת.אימוץ הנטריב הפלסטיני, הסירוב לקחת חלק בממשלות ישראל ומיעוט בהישגים למען ערביי ישראלי גרמו ללא מעט מובילי דעת קהל ערביים לחשוב על הקמת מפלגה ערבית מתונה, כזו שרוצה להשתלב ולא להתבדל, לשרת את הציבור הערבי בישראל ולא את הפלסטינים.
קמה מפלגת “הבית הערבי”, ויש התארגנויות אחרות שעדיין לא ממוסדות דיו, אבל ברגע האמת ובאורח פלא – אותן מפלגות לא נרשמות ולא מתמודדות בבחירות הארציות.
אני מייחל ליום שבו אותם מנהיגים מתונים, בהם עלי סלאם ראש עיריית נצרת ורבים אחרים, יאזרו אומץ ויציעו לציבור הערבי אלטרנטיבה ראוייה. נמאס מטיבי, וגם מאיימן עודה שבמקום להוביל שיח מכיל נגרר אחרי הקיצוניים ברשימתו.
הקריאות לפסול את בל”ד מוצדקות ומבוססות, אבל בג”צ שוב מתערב ושוב מגן על אלה שאסור להגן עליהם.תנועה קיצונית כמו בל”ד תיעלם רק כאשר תהיה אלטרנטיבה שפוייה שתציג קבלות והישגים לבוחרים שלה, שנציגיה יקחו חלק בממשלת ישראל, שיכבדו את המדינה ואת הדגל, שידירו רגילהם מדרך ההיבדלות, שיפעלו על פי דרישת שולחיהם ולא על פי דף המסרים מהמוקטאעה.
עד שזה יקרה, בשם חופש הביטוי וקדושת בג”צ, נגזר עלינו להכיל את יזבק ושות’. לתפארת השאהידים ומדינת ישראל.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.