מרכז הרצל. צילום: יח”צ

1. מוזיאון ארצות המקרא בירושלים פותח את שעריו בחינם עבור

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים פותח את שעריו בחינם עבור תושבי יישוביי הדרום. כל תערוכות המוזאון פתוחות בפני המבקרים והילדים זוכים בכניסה חינם לפעילת חווייתית מיוחדת במתנה החל מהיום ה- 13.11.18  ועד ליום שבת הקרוב, ה- 17.11.18. לפרטים והגעה   02-5611066

לאות סולידריות, מוזאון ארצות המקרא פותח את שעריו לתושבי תושבי יישוביי הדרום שעוברים ימים קשים – ומזמין אותם להגיע למוזאון ולקחת חלק בכל הפעילויות, כולל השתתפות בשעת סיפור לילדים, הרצאה יום ד’ ובשיח גלריה בשישי, ללא תשלום.  

בין הפעילויות שיציע המוזיאון למבקרים ניתן למצוא את “סיפור תאטרון”; שעת סיפור מיוחדת בין סיפור ליצירה ובין סיור להמחזה בפעילות משפחתית איכותית הכוללת סיור ויצירה המשולבים בסיפורים עם קדומים. פעילות “אבודים במוזאון”, פעילות עצמית חווייתית לכל המשפחה שבעזרת חידות, סודות ורמזים יתקדמו בין תחנות, יעברו בין אימפריות קדומות ויחפשו יחדיו את האוצר העתיק החבוי המוזיאון. פעילות עצמית נוספת תהיה כניסה לתערוכה “אלים, גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה”, המקימה לתחייה את אלי המיתולוגיה היוונית, ביניהם זאוס, הרקולס, אפולו ולוחמים נוספים. בנוסף תוכלו להוריד את אפליקציית “המרוץ למוזיאון” בו תוכלו לבחרו באחד מן המסלולים באפליקציה ולצאת למסע מלא הפתעות במהלכו תצברו חוויות, ידע ונקודות.

בנוסף יציע המוזיאון למבקרים כניסה למגוון תערוכות מרתקות וביניהן: תערוכת הקבע המכילה חפצים נדירים ומופלאים, מסודרת באופן כרונולוגי ומאפשרת למבקר להלך בנתיבי ההיסטוריה של עמי המזרח הקדום, תערוכת “אל עומק התכלת” המתחקה אחר מקורות התכלת והארגמן ומשמעויותיהן ההיסטוריות והתרבותיות בעולם העתיק ועד ימינו, תערוכת “אלים גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה” של אוסף מרהיב של כלים יווניים בני 2500-4000 שנה המקימה לתחייה את אלי המיתולוגיה היוונית דרך כלי הקרמיקה, מתקופה הברונזה התיכונה ועד לתקופה הקלאסית ותערוכת “ירושלים שהייתה בבל” החושפת לוחות טין עתיקים המהווים עדות לחייהם של גולי יהודה בבבל, בתקופה שלאחר חורבן בית ראשון, בה גיבשו אנשי יהודה את זהותם והפכו לעם שהצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים ומעולם לא איבדו את התקווה לשוב לציון.

*יש להציג בכניסה למוזאון תעודת זהות עם כתובת המגורים. ההשתתפות בפעילות המיוחדת על בסיס מקום פנוי.

 

2. בעקבות המצב הביטחוני: Cal נרתמת למען העסקים הקטנים בדרום

לאור המצב הביטחוני, החברה תאפשר לבתי העסק הקטנים בדרום הארץ הקדמת זיכויים, ללא עלות. הקדמת הזיכויים תאפשר לבתי העסק לקבל את יתרת הזיכויים העומדים לרשותם, באופן מיידי במקום במועד הזיכוי הרגיל, הצפוי להיות ב- 2/12. ההטבה תינתן ללקוחות ללא עלות, החל מתאריך ה-13.11.18 .

להקדמת הזיכוי יוכלו בתי העסק לפנות למוקד שירות עסקים בטלפון 1700-70-4580.

לוי הלוי, מנכ”ל  Cal: “העסקים הקטנים הם הקטר של הכלכלה, ובשעה זו הכרזנו על סיוע לאותם עסקים קטנים שנפגעים כתוצאה מהמתיחות הביטחונית ותזרים המזומנים שלהם נפגע. אנו מקווים שהקדמת הזיכויים תאפשר התמודדות נוחה יותר  עם המציאות העכשווית ומקווים לחזור לשגרה במהרה”.

 

3. מרכז הרצל מחבק את תושבי והדרום

צילום: יח”צ

 

מוזיאון הרצל פותח את שעריו ללא תשלום לתושבי הדרום (אשדוד ודרומה) ויישובי עוטף עזה, מהיום (13.11) ועד יום שישי (16.11)

מוזיאון הרצל הינו מרכז חינוכי ייחודי, המעניק מפגש חווייתי עם התנועה הציונית ומייסדה, בנימין זאב (תיאודור) הרצל. המוזיאון מעוצב ברוח צעירה ומודרנית, המספרת בשפה עדכנית ורעננה על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, תוך שימוש באמצעים אורקוליים מרהיבים. המוזיאון חוויתי ומעשיר מחולק לארבעה חללים המתארים את התמורות שחלו בדרכו של חוזה המדינה, החל מנעוריו המוקדמים כאירופאי בורגני הנאמן למורשת האוסטרו-הונגרית ולתרבות הווינאית של המאה ה –19 ועד להיותו מדינאי מתוחכם, הפועל ומסור כל כולו להגשמת החזון ולהקמת מדינה יהודית עצמאית באדמת ארץ-ישראל.

הכניסה בתיאום מראש ובהצגת תעודת זהות.

מרכז הרצל: 2843*  או 02-6321515

ההסתדרות הציונית העולמית נוסדה ביוזמתו של בנימין זאב הרצל בשנת 1897. ההסתדרות הציונית העולמית פועלת לקידום חינוך יהודי-ציוני, לחיזוק העברית בתפוצות, להסברה ציונית, למאבק באנטישמיות והגנה על זכויות יהודים בכל רחבי העולם, לחיזוק אחדותו של העם היהודי ומרכזיותה של מדינת ישראל בעם היהודי ולפיתוח ההתיישבות בארץ ישראל וביסוסה.

4. שישי גלילי ביקב הרי גליל – חינם לתושבי הדרום 

צילום: יקב הרי גליל

 

יקב הרי גליל הממוקם בלב אזור כרמים בגליל העליון  מזמין אתכם להנות ממגוון רחב של פעילויות שיתקיימו במהלך ימי שישי לאורך כל חודש נובמבר.

בעקבות המצב הביטחוני בדרום הארץ, היקב מאפשר לתושבי הדרום להשתתף ללא עלות בפעילויות השונות שמוצעות לאורך החודש.

בשישי הקרוב, ה-16.11 יערך סיור מרתק ביקב בו המבקרים יחוו את הליך ייצור היין ובסיומו יוכלו להתחמם עם מרק חורפי ויין אדום. הסיור יתקיים כל שעה עגולה בין השעות 9:00-12:00.

מחיר : 30 ₪ למשתתף.

בשישי שאחריו, ה23.11 מוזמנים המבקרים לפתוח את הסופ”ש עם פלטת גבינות וקרקרים לצד כוס יין לבחירתם.

מחיר: 45 ₪ לזוג.

בסוף החודש, ה-30.11 יתקיים סיור מקצועי ביקב בשעה 10:00 ו-12:00  ויינתן בקבוק יין צעיר מתנה למשתתפים (זוג).

מחיר: 20 ₪ למשתתף

 

צילום: יקב הרי גליל

 

5. רשת מלונות אוליב מחבקת את תושבי העוטף 

 

צילום: דורית ריטבו

 

רשת מלונות אוליב כואבת את הקושי שעוברים תושבי עוטף עזה ומציעה לתושבי ישובי עוטף עזה, לינה בחמישים אחוז הנחה עד יום שישי ה-16/11/18 (על בסיס לינה בלבד-לא כולל מלונות תל אביב). להזמנות היום החל משמונה בבוקר במרכז ההזמנות ב- 04-9531153.

צילום: יח”צ

 

רשת מלונות אוליב, בפריסה ארצית מפעילה 12 מתחמי לינה ומלונות, בתל אביב, סובב כנרת, בגליל העליון ובגליל המערבי ועוד. למידע נוסף, מרכז הזמנות רשת מלונות אוליב: 04-9531153 בשעות 9:00-18:00

 

6. יאללה באסטה עם הלב לדרום: חברת תיירות השווקים פותחת סיור קולינרי חינם לטובת תושבי הדרום

 

צילום: יאללה באסטה

 

חברת תיירות השווקים “יאללה באסטה”, המפעילה את מיזם כרטיסי הטעימות ומוציאה סיורים קולנריים בשווקי הארץ, מזמינה את תושבי הדרום וקו העימות לקחת הפוגה מהמתח ולהצטרף לסיור קולינרי מודרך – ללא עלות, בשוק מחנה יהודה.

הסיור יערך ביום שישי הקרוב (16.11) בין השעות 10:00 ל-13:00.

הטעימות בסיור: בורקס תורכי אמיתי, משקה בריאות של איש האתרוגים, חומוס ישראלי משובח, עלי גפן ממולאים ופסטלים בעבודת יד, טחינה, חלבה ותבליני חורף מחממים, קפה משובח של שוק וכנאפה ירושלמית חמה מהמחבת.

ההשתתפות בסיור מותנת בהרשמה מוקדמת ובשליחת צילום נספח תעודת הזהות לדוא”ל: contact@yallabasta.co.il

יש לציין כי מספר המקומות מוגבל ל-25 משתתפים. במידת היקף ההיענות תיבחן אפשרות לפתיחת סיור נוסף.

 

7. רשת מלונות מטיילים לטובת תושבי הדרום

צילום: יח”צ

 

רשת מלונות מטיילים- מטולה, מלכיה, אילון וגשר הזיו באמצע שבוע: 350 ש”ח לזוג , 87 ש”ח לילד.

לויליג’ באמצע שבוע: 450 ש”ח לזוג, 100 ש”ח לילד. בנוסף יוציאו טיולים מודרכים ליום שלם ללא עלות!

רשת מלונות אסטרל באילת- בסופ”ש הקרוב, 500 ₪ ללילה לחצי פנסיון/ הכל כלול (תלוי במלון). ילד ראשון חינם וילד שני תוספת של 100 ₪

8. אייקאסט מעניקה מינויים חינם להאזנה לספרים מוקלטים לילדי הדרום

 

צילום: יח”צ

 

אייקאסט ספרים מוקלטים פתחה את שירותיה ללא תשלום לתושבי יישובי הדרום בהם לא מתקיימים לימודים בשל המצב הביטחוני.

החברה מציעה האזנה ללא עלות למבוגרים ולילדים אשר רוצים להעסיק עצמם בימים אלו. לקבלת קוד האזנה בחינם שלחו מייל לכתובת- info@icast.co.il

קטלוג אייקאסט | אייקאסט בפייסבוק

 

9. התזמורת הפילהרמונית מציעה לילדי הדרום כרטיסים חינם

 

לאור המצב המתוח בדרום, מציעה התזמורת הפילהרמונית הישראלית כרטיסים בחינם לילדי הדרום והוריהם לקונצרט בסדרת “הפילהרמונית לילדים” שיתקיים ביום שני הקרוב, 19.11 בשעה 17:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

תושבי הדרום שמעוניינים לקבל כרטיסים מוזמנים ליצור קשר עם משרד הכרטיסים של התזמורת במספר הטלפון: *3766 ולציין בעת הזמנת הכרטיסים כי הם תושבי הדרום. ביום הקונצרט יש להגיע עם תעודת זהות לקבלת הכרטיסים.

התזמורת הפילהרמונית הישראלית מציגה קונצרט ראשון לעונה בסדרת הפילהרמונית לילדים: “כינור בראש”. בקונצרט ינגנו הכנרים המובילים של התזמורת איליה קונובלוב, דיוויד רדזינסקי, יבגניה פיקובסקי וסמיון גבריקוב, ויחד עם הסולנים הצעירים מור יני ומארק קרלינסקי תיערך בהיכל חגיגת מיתרים אמתית. על הקונצרט ינצח רומן שפיצר ותנחה אותו ירדן בר-כוכבא הלפרין. על הכתיבה: שחר סיטנר. בקונצרט ינוגנו היצירות הגדולות והאהובות מעולם הכינור: שיר הנושא מתוך “סינמה פרדיסו” של מוריקונה, הפרק השלישי מתוך “הקיץ” “ארבע העונות” של ויוולדי, קטע מתוך “שחרזדה” של רימסקי-קורסקוב, סקרצו מתוך סימפוניה מס’ 2 של שומאן ועוד.

בשעה 16:30, יתקיים קדם-קונצרט עם מטעמים מוזיקליים הקשורים לקונצרט, בניצוחו ובהנחייתו של רוני פורת ובהשתתפות תזמורת כלי קשת צעירה, עתודת התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה, המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים. קדם הקונצרט כלול במחיר הקונצרט.

הפילהרמונית לילדים:

סדרת הפילהרמונית לילדים מיועדת לגילאי שש ומעלה וחושפת את הדור הצעיר ליצירות קלאסיות מוכרות ואהובות של מיטב המלחינים. הסדרה כוללת חמישה קונצרטים לאורך העונה אשר נערכים בשעה 17:30. כשעה לפני כל קונצרט מוזמן הקהל לפעילות מוזיקלית מקדימה הכוללת הפעלות בתנועה או בשירה במטרה להעמיק את היכרות הילדים עם מרכיבי המוזיקה ותכני הקונצרט. משך כל קונצרט הוא כשעה.

הקונצרט יתקיים ביום שני, 19 בנובמבר 2018, בשעה 17:30 בהיכל התרבות ע”ש צ’רלס ברונפמן בתל אביב.

10. דרך המים למען תושבי הדרום

צילום: יח”צ

 

רשת מרכזי הטיפול והשחייה דרך המים ברמת גן ובסביון מציעה לתושבי הדרום המגיעים להתארח במרכז, טיפולים רגשיים במים, טיפולי וואטסו, טיפולי מים לנשים בהריון בחצי מחיר.
לפרטים: 072-2730635 או באתר

11. אירועי תרבות שונים לתושבי הדרום

צילום: ג’ון פול אוונט

 

פסטיבל הצילום הבינלאומי 

כניסה חינם לתושבי עוטף עזה. קוד למימוש: darom  באתרובהצגת ת.ז

 פסטיבל הצילום הבינלאומי, אירוע הצילום הגדול ביותר בישראל מתקיים השנה זו הפעם השישית. הפסטיבל הפך זה מכבר למוסד אמנות מוכר וידוע המקבל בשעריו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים. מתאריך ה-22 בנובמבר ועד תאריך ה-1 בדצמבר יציג הפסטיבל כ-250 צלמים מרחבי העולם ב- 40 תערוכות בינלאומיות, בשילוב תכנים מתחום הפרפורמנס, וידאו ארט, מוסיקה ועוד. וכל זה יתקיים בקומפלס גולף, פנחס רוזן 57, תל אביב.נושא הפסטיבל השנה הוא – יחסים. נושא זה, על שלל עולמותיו ופרשנויותיו, היווה מאז ומתמיד נושא מרכזי עבור יוצרים, אוצרים וחוקרים. בפסטיבל הקרוב ננסה לבחון את הנושא מזוויות שונות, את הרלוונטיות שלו בעולם של היום, ואת הדרכים החדשות בהן ניתן לייצגו.בין האירועים בפסטיבל: מרתון צילום פתוח לקהל הרחב, הרצאות ופאנלים, אירוע לילה בפסטיבל, מופעי מחול ומוזיקה, שיחי גלריה, סיורים מודרכים וכן פעילויות המתאימות לילדים ולכל המשפחה.

 

מוזיאון פתח תקווה – כניסה חינם לתערוכות החדשות במוזיאון בהצגת ת.ז

מוזיאון פתח תקוה לאמנות מחבק את תושבי הדרום ומזמין אותם לבקר במוזיאון ללא תשלום בהצגת תעודת זהות.

בתערוכה המרכזית שנפתחה לאחרונה, “הזדמנות אחרונה לראות”, מוצגות עבודות של אמנים עכשוויים מישראל ומצרפת העוסקות במסעות ובתנועה האנושית על פני מרחבים גיאוגרפיים. האמנים המשתתפים בתערוכה מבקשים למפות מחדש מערכות ידע ושפה, קשרים אנושיים ומשאבים חלופיים.
בין העבודות המוצגות:
שביל ישראל: התהלוכה: העבודה המדוברת של מירב הימן ואיילת כרמי בה תהלוכה של מגוונים נשים, ילדים וגברים, ספק נוודים ספק פליטים, צועדת על שביל ישראל מבלי לגעת בקרקע.
פרפרים: עבודה חדשה ומרשימה של אורית רף בה היא יוצאת למסע על דרך בורמה ההיסטורית. היא נושאת עמה בלונים בצורת משורייני “פרפר”, אותם היא משחררת לאוויר לאורך הדרך.
האמן ליאור גריידי מציג סירת נייר ענקית ומוזהבת, הפותחת למבקרים את האופציה למסע מעבר לבנאלי והיומיומי ולעבר מחוזות נשגבים וחלומיים.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות הוא ממוסדות האמנות המובילים בישראל ותערוכותיו זוכות לשבחים ומסוקרות בעיתונים ובכתבי עת מובילים בארץ ובעולם. המוזיאון רואה חשיבות רבה בחיבור הקהילה לאמנות וביצירת דיון פורה, המשלב את הקהילות השונות בתערוכות.

מתגוררים במרכז ורוצים להציע סיוע ולהירתם לעזרה? כתבו לנו למייל – off20news@gmail.com או בעמוד הפייסבוק שלנו – ונוסיף אתכם למעגל הערבות ההדדית שלנו.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.