באירוע הצגת עשרות פרויקטי גמר של הסטודנטים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול במרכז האקדמי לב הציגו הסטודנטים והסטודנטיות את הפרויקטים השונים שביצעו בחברות וארגונים מוכרים בתעשייה ובמשק. בין החברות ניתן למצוא את אינטל, bizfit, סייפגארד, קעליטה, BGSEEV לצד בתי חולים כמו שערי צדק, שיבא והדסה עין כרם. את האירוע כיבדו בנוכחותם גם נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, רקטור המרכז פרופ' קנת הוכברג, המנכ"ל יוסי זעירא, ראש החוג להנדסת תעשיה וניהול במרכז האקדמי לב ד"ר אירית נוביק, סגל החוג, הסטודנטים ובני משפחותיהם. חלק מהפרויקטים הינם כבר בשלבים מתקדמים של יישום בשטח ויציאה לשוק.

ראש החוג ד"ר אירית נוביק וסטודנטים. צילום: מיכאל ארנבורג

 

לאור העומסים הכבדים בבתי החולים בישראל, התמקדו סטודנטים רבים בשיטות לייעול העבודה בהם. בין הפרויקטים שהוצגו באירוע היה מערכת לניהול הזמנות פריטים לחדרי ניתוח בבית החולים שערי צדק. במחקר שערכו, הבחינו הסטודנטיות כי מערך ההזמנות עבור פריטים לניתוחים מתנהל באופן לא יעיל, כאשר בעקבות הלחץ לעיתים נגרמים עיכובים בהזמנות מחד ומאידך מגיעים פריטים ללא צורך ותוקפם פג. הסטודנטיות הציעו אפיון תהליך חדשני עבור תהליך ההזמנות, שיכלול תהליך של אוטומטיזצית הזמנות בצורה אופטימלית על פי תחזיות, וכן לוח מחוונים המיועד למנהלים שיכלול דוחות על אופי ההזמנות ויכולת ניתוח הנתונים בצורה איכותית.

בפרויקט נוסף, בדקו סטודנטים כיצד ניתן לסייע למפעל של אינטל בקרית גת. כיוון שמכונות חדשות יוצאות ליעדן ברחבי העולם מיד עם סיום הכנתן, קורה שמכולות נשלחות כשיש בהן מקום פנוי. הסטודנטים הציעו פתרון שימזער את עליות השילוח על ידי שיפור ניצול המכולות הנשלחות באופן ימי. הם הקימו מודל המתבסס על נתוני החברה, בנו מערכת ויזואלית שמאפשרת הצגת נתוני המכולות באופן ברור וניהול המשלוחים באמצעות ממשק נוח ובכך הביאו לחיסכון של 10% בעלויות השילוח ושיפור נצילות המכולות ב-9%.

צילום: מיכאל ארנבורג

 

ד"ר אירית נוביק, ראש החוג להנדסת תעשיה וניהול במרכז האקדמי לב סיכמה את האירוע בסיפוק וציינה כי: "אנו מכשירים את הסטודנטים בצורה המתאימה ביותר לשוק העבודה העתידי, ומכינים אותם לקראת האתגרים שיחכו להם בחברות העתיד של המשק. הצלחת הפרויקטים והעובדה כי החברות מגיעות אלינו מדי שנה להסתייע בסטודנטים מוכיחה את הרמה הגבוהה וההצלחה שלנו".

במרכז האקדמי לב לומדים למעלה כ-4500 סטודנטים את מקצועות ההנדסה, החשבונאות הסיעוד והניהול. המוסד מדורג בעקביות בצמרת המבחנים בארץ והסטודנטים זוכים בפרסים רבים, לרבות העובדה ששמונה מבוגרי המרכז האקדמי לב זכו בפרס ביטחון ישראל בשנים האחרונות.

 

 אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל