, , אמר היום (ב') כי וארצות הברית ישמרו על האינטרסים הישראלים במהלך השיחות ליצירת אזורי  בסוריה. אמש הביע רה"מ דאגה בשיחה עם כתבים ישראלים בפריז כי ההסכם ינציח נוכחות איראנית בסוריה.

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. צילום: פלאש 90
הרוסי, סרגיי . צילום: פלאש 90

כזכור, לצד המאבק בטרור הפנימי, גורמים מדיניים בכירים הזהירו מכוונות ההתפשטות של על חלקים נרחבים מסוריה, הכוללת גם שליטה איראנית על אזורים הסמוכים לגבול עם ישראל באוויר ובים. לדברי הגורמים, ישראל מודעת לכוונות ההתפשטות של בסוריה. בכלל זה מציינים גורמים מדיניים כי מעוניינת לא רק לשלוח יועצים לסוריה, אלא גם צבא איראני הכולל בסיס ימי ואווירי. מה שכבר משנה את תמונת המצב באזור כפי שהייתה עד כה.

בעקבות כך, אמר אמש (א') לכתבים הישראלים בפריז כי הוא מתנגד להסכם שהושג לאחרונה בין רוסיה וארצות הברית, האמור להרחיק את איראן מגבול ישראל למרחק של כ-20 קילומטר. התנגדותו של נתניהו נובעת מכך שההסכם הזה, לדבריו, מנציח את נוכחות איראן בסוריה ולכך ישראל מתנגדת באופן גורף. את התנגדותו הביע רה"מ בפגישתו עם עם מקרון. נתניהו אף שוחח בעניין עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וגם עם בכירים בממשל האמריקני, במטרה לשנות את רוח ההסכם רגע לפני שאיראן כבר תהיה מדינת אויב באופן פיזי, מדינה שהפעם חולקת גבול רגיש וארוך עם ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.