ערבים מתפרעים בכפר קוצרא. צילום: הלל מאיר TPS
ערבים מתפרעים בכפר קוצרא. צילום: הלל מאיר TPS

בית המשפט הצבאי "סאלם", נעתר לבקשת משטרת מחוז ש"י והאריך את מעצרם של המחבלים מניסיון הלינץ' בקוצרא. מעצרו של קטין אחד כבן 16 הוארך עד ה-14.12.17 ומעצרם של 19 חשודים נוספים הוארך עד ה-18.12.17. חלק מהחשודים כבר מודים וקושרים עצמם לאירוע עצמו.

בידי המשטרה עדויות וצילומים שקושרים את החשודים לביצוע ניסיון הלינץ' וביידוי אבנים יום לאחר מכן בהתפרעויות. "לא יהיו פשרות בחקירה", אמר גורם המקורב לחקירה.

גורם נוסף שמעורה בחקירה אומר כי "מתוך 20 העצורים רק שבעה השתתפו בניסיון הלינץ' והשאר חשודים ביידוי אבנים על כוחות הביטחון יממה לאחר מכן". עוד מספר הגורם כי החשודים אינם קושרים עצמם בשלב זה לאירוע וכי אין ספק שבית המשפט יאריך היום את מעצרם.

ניסיון הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS
ניסיון הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS

כזכור, שבוע אחרי ניסיון הלינץ' בטיול בר המצווה סמוך לכפר קוצרא בשומרון, במבצע חטיבתי רחב היקף בכפר, עצרו כוחותינו 20 מבוקשים ובהם שני קטינים בחשד לתקיפת המטיילים ובהשתתפות בהפרות הסדר האלימות שהתרחשו בכפר ומחוצה לו, בכללן גלגול סלעים לעבר אזרחים וכוחות צה"ל.

במסגרת חקירת האירועים המתנהלת במשטרה, בוצעו מגוון פעולות חקירה מורכבות הן במישור הגלוי והן במישור הסמוי תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ואשר הובילו לאיתור החשודים. כוחות צה"ל איתרו חלק מהציוד האישי שנלקח מהמטיילים.

בתחילת השבוע שעבר פנו הורי הילדים שנפגעו בניסיון הלינץ' למפכ"ל המשטרה ולשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בדרישה לעצור את האשמים ולמצות אתם את הדין. "אנחנו המומים מהטיפול הכושל במפגעים בשטח והמומים עוד יותר כיוון שלמיטב ידיעתנו טרם נעצר אף פורע ושודד, הרכוש הגזול לא הושב ותחושת ההפקרות כלפיי כל מה שעברנו נמשכת", כתבו ההורים.

"אין ספק שחקירה נחושה והעמדה לדין של המפגעים תעזור לשיקום ילדינו ולהחזרת תושת הביטחון והאמון במערכות השלטון", הוסיפו. "מנגד", המשיכו ההורים, "מצב בו יתהלכו המפגעים חופשי בלא לתת את הדין יש בו כדי להעמיק את הפגיעה והטראומה".

ביום שישי האחרון השלימו הנערים את טיול בר המצווה של אביצור באיזור בו הותקפו, כשהם מלווים בשר אורי אריאל, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ויוסי דגן, ראש מועצת שומרון.

הטיול החוזר לקוצרא. צילום: טל מאיר
הטיול החוזר לקוצרא. צילום: טל מאיר
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא