12:57 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לבני וגבאי מציגים: פוליטיקה קטנה במקום אחריות ציבורית

לבני וגבאי מציגים: פוליטיקה קטנה במקום אחריות ציבורית

חברי הכנסת מ'המחנה הציוני' מציגים את המגנומטרים כסיכון לשלום האזורי ומגישים הצעת אי-אמון בממשלה, אמיר איבגי שואל: האם כך מפגינים אחריות לאומית בימי משבר?

שניים מבכירי האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני שהייתה מועמדת לראשות ממשלה, ויו"ר העבודה אבי גבאי שרוצה להיות ראש ממשלה, מפגינים ביממה האחרונה את הפירוש שלהם למושג אחריות לאומית ברגעי משבר. המענה לפיגוע הטרור הרצחניים בהר הבית ובחלמיש ולימים המתוחים שעוברים על כולנו –  היא הצעת אי אמון בממשלה שמגישה סיעת המחנה הציוני.

'היום הזה' א' – ה' 23:30 

גבאי, שבכהונתו הקצרה בממשלה לא היה חבר קבינט, מעריך שהמגנומטרים, אלה שחמישים שנה הסתדרנו בלעדיהם, עלולים לסכן את השלום עם ירדן ומצרים. כמעט מתפתה לומר שהמגנומטרים הם לא כלי שנועד למנוע פיגועים – הם כלי שמחולל פיגועים. אז האם ניסיון בקבינט היה מונע מגבאי אמירה כזאת? אולי. אבל במקרה של ציפי לבני, גם ניסיון בקבינט הוא לא ערובה להגיון. לפחות אם לשפוט על פי המשפט הבא שאמרה היום לבני:  שקושרת בנשימה אחת בין מגנומטרים, עונש מוות למחבלים (אפרופו הפיגוע בחלמיש) וחוק הלאום: "מה שנדרש במקום טקטיקה וסיסמאות ריקות על עונש מוות – זה אסטרטגיה עם ראייה קדימה. מציעה לקבינט שלא להכניס את מגנומטרים כסעיף של סמל לאומי בחוק הלאום".

לבני יודעת שהמגנומטרים הם לא הסיבה לטבח הנורא בחלמיש. אחרת איך תסביר עוד אלפי פיגועים ואלפי קורבנות בלי מגנומטרים. אבל במקום לשרטט חיץ ברור בתשובתה – שוברת את הקיר, הכל קשור בהכל, ומיד מסבירה כיצד אנחנו עדים כאן למהלך של סכסוך שהופך לסכסוך בין ישראל לבין האיסלם.  לבני וגבאי מתיימרים להציג לנו אחריות ציבורית גדולה, אבל כל מה שיוצא להם זה רק פוליטיקה קטנה. מאד קטנה.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הלוויית המחבלים שנהרגו במנהרה, עזה. צילום: עבד רחים ח'אטיב, פלאש 90

החזרת גופות מחבלים: הקבינט יבקש דיון נוסף בבג"ץ

בהמלצת היועמ"ש, הקבינט המדיני-ביטחוני מבקש דיון נוסף בבג"ץ בנושא גופות מחבלים, הליכי החקיקה יעוכבו