רבקה דייקס
רבקה דייקס

 

רבקה דייקס, בריטית בשנות ה-30 לחייה, העובדת בשגרירות הבריטית בביירות, נמצאה לפני יומיים (שבת) כשהיא מתה בצידי כביש מהיר מזרחית לביירות, כך דיווחה משטרת . במשטרה סיפרו לרשת BBC כי דייקס נאנסה ובהמשך נחנקה למוות, ככל הנראה ע"י חבל, אחרי שיצאה לבלות ברובע גמייז, אזור הבילויים של בירת .

"אנחנו כואבים את אובדנה של רבקה האהובה שלנו. אנחנו מנסים להבין מה קרה ומבקשים מהתקשורת לכבד את הפרטיות שלנו", נמסר ממשפחתה של הדיפלומטית הצעירה. "מחשבותיי עם משפחתה, חבריה ועמיתיה של בקי על האובדן הנורא שלהם", מסר השגריר הבריטי בלבנון הוגו שורטר. "אנחנו מספקים למשפחתה ייעוץ קונסולרי ועובדים מקרוב עם הרשויות הלבנוניות האחראיות על החקירה".

דייקס שימשה מתחילת השנה כמנהלת פרויקטים ומדיניות במחלקה לפיתוח בינלאומי ולפני כן עבדה כמנהלת מדיניות במשרד החוץ הבריטי בעיראק ובלוב. בפרופיל ה-LinkedIn שלה כתבה הדיפלומטית הצעירה כי היא "מיומנת בסכסוכים, יחסים בינ"ל, חברה אזרחית וסיוע הומניטרי".

בינתיים בבריטניה הוציא משרד החוץ המלצה לאזרחים הבריטים שלא לנסוע למספר אזורים בלבנון שהוגדרו כמסוכנים, ביניהם האזור בו נרצחה רבקה דייקס.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא