מגבה את המשטרה – וגם את ראש הממשלה: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הותקל במהלך דיון במליאת הכנסת בנוגע לגל השריפות האחרון על ידי ח”כ אלעזר שטרן () ונשאל על דברי רה”מ נתניהו נגד המשטרה.

על אף שלא היה מחויב להשיב לדברים, ענה השר כי “חלק מהדברים שהוא אמר יש בהם צדק וצריך להסביר אותם בצורה מעמיקה יותר לציבור”.

ארדן הוסיף: “אני לא שלם עם כל האמירות ואני לא שלם עם הסגנון או הפרשנות שיכולה להינתן לדברים הללו אבל הנושא הוא יותר מורכב מאיך שאתה מנסה להציג אותו וזה נכון שלהמלצות המשטרה, דרך אגב בחקירה שבה הסמכות על פי חוק נתונה ליועץ המשפטי לממשלה אין מעמד וגם אין המלצות יש סיכום חקירה. וכלן כפי שאמרתי הנושא הזה יותר מורכב ואני בהחלט יתייחס אליו בימים הקרובים”.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. צילום: פלאש 90
השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. צילום: פלאש 90

עוד באתר ערוץ 20

הדברים נאמרו בתגובה לשאלה ששאל ח”כ אלעזר שטרן (יש עתיד) את השר לביטחון פנים גלעד ארדן אודות הנאום של ראש הממשלה אמש “כשראש הממשלה זורק את המשטרה לפח יחד עם ההמלצות שלהם. אתה אחראי על המשטרה ובמושגים שלי אתה המפקד העליון שלה. ואני שואל את עצמי איפה השר לביטחון פנים?”, שאל ח”כ שטרן את השר ארדן.

בתחילת דבריו, הקניט ארדן את חבר האופוזיציה ואמר: “אני לא מצפה לציונים לא ממך ולא מראש המפלגה שלך שתמיד נזכרים מתי שנוח לכם בשלטון החוק ופחות נזכרים שלא נוח לכם. אני לא אלך אחורה לבדוק מתי קולכם נשמע ומתי לא”.

השר הדגיש כי הוא עומד מאחורי המשטרה ואמר: “אני מגבה את מיום כניסתי לתפקיד אני אומר מעל כל במה שאני חושב שהמשטרה עושה את תפקידה וזה תפקידה ואני לא מטיל דופי בתפקידה” ענה השר. “אני יכול להיכנס אבל אתה לא תקבע את העיתוי אני אעשה את זה בימים הקרובים. זה מצריך הסבר קצת יותר מעמיק לדברים שראש הממשלה אמר אתמול”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.