13:13 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לא שחררנו את ירושלים?!

לא שחררנו את ירושלים?!

הפטריוטים מבקרים את החלטת הצנחנים להגיף וילונות מחשש לזריקות אבנים סמוך לשער שכם ותוהים האם באמת שחררנו את העיר?

רגע לפני חגיגות 49 שנים לשחרור העיר העתיקה והכותל בידי חטיבת הצנחנים קפצה האירוניה לביקור. בנסיעה אמש של טירוני הצנחנים אל טקס ההשבעה בכותל, נדרשו החיילים להסתתר ולהגיף את הוילונות. הדבר התרחש כשהאוטובוס חלף בסמוך לשער שכם ומחשש שתושבי המקום יבחינו כי מדובר באוטובוס עמוס בחיילים.

הטירונים התנגדו תחילה לבקשה המבישה, אך לבסוף נענו להפצרות המפקד והגיפו את הוילונות בעודם שרים בציניות  "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה". את מורת רוחם שיתפו החיילים עם בני משפחותיהם. אחד החיילים שלח הודעה סרקסטית למשפחתו עם הכיתוב:"עוברים בשער שכם, המשטרה ביקשה לסגור וילונות… לא שחררנו את ירושלים?!".

צילום מסך של הודעת החייל
צילום מסך של הודעת החייל

 

דובר צה"ל מסר: "האירוע עומד בניגוד להנחיות הצבא. הוא יתוחקר ולקחיו יופקו".
לדברי משטרת ישראל: "הטענה המובאת כביכול בשם המשטרה אינה מוכרת ואף תמוהה שכן היא בניגוד למדיניות הפיקוד וההנחיות לשוטרים בשטח".

הפטריוטים לא אהבו את ההחלטה להגיף את הוילונות.

קלמן ליבסקינד תהה אם בתרחיש של זריקת אבנים המפקד היה מצווה על החיילים להסתער או לתת גז?

אביהו בתגובה לדבריו טען שהחיילים היו מסתערים וקלמן השיב :"באוטובוסים כאלה נוסעים ביהודה ושומרון הרבה, יש עליהם חיילים. מה שקורה ברגע שזורקים אבנים, נותנים גז, מנתקים מגע".

ארי שמאי חלק על חבריו באומרו: "מה רע בלסגור וילונות? זה מה שמנמיך את זקיפותינו הלאומית? זה רק מה שמדגיש שבניגוד למה שאתם חושבים ירושלים לא הייתה ולא תהיה מאוחדת".

עירית לינור :"זה שטייטל. זה לא לעצבן את הגויים!".

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפטרות ליצמן: באופוזיציה מברכים, בקואליציה מאוכזבים

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"