על הרעיון הזה של צלחות עמידות או זכוכית שאינה נשברת בנקל, כבר חשבה חברת קורנינג האמריקאית לפני שנים רבות, מדובר על חברת ייצור זכוכית אשר הוקמה בשנת 1851. במהלך השנים פתחו במפעל סוגים שונים של זכוכיות במרקמים וצבעים שונים, מתוך חזון להיות החברה המובילה בפיתוח פתרונות מבוססי מדע.

בשנות החמישים של המאה ה – 20 מתוך ערך היזמות והחדשנות יצרו במפעלי המחקר של קורנינג, זכוכית פלא חדשה, הזכוכית הקרמית הידועה גם בשם Pyroceram. מדובר על חומר שהוא פטנט רשום ומוגן של החברה והסוד הכי שמור בענף. מספרים שהוא נוצא עבור נאס"א ועד היום הם משתמשים בו לצרכי מיגון שונים.  בשנת 1970 שכללה החברה את החומר ויצרה את Vitrelle, זכוכית מחוסמת עמידה במיוחד, אשר נוצרה בתהליך למינציה תרמי מורכב המשלב שלוש שכבות של זכוכית.

הזכוכית הייחודית ספקה מענה מצוין לכלי אוכל עמידים. כך נוצרו גם סטים של צלחות לא נשברות במהלך הלמינציה קושטה הזכוכית בחומר אמיילי ייחודי אשר הוטמע בזכוכית ויצר עיצובים ייחודיים ועמידים, שהם חלק מהזכוכית עצמה ולא ציור או קישוט חיצוני שהוסף לאחר מכן. תהליך הלמינציה הייחודי הזה יצר כלים אשר מצד אחד דקים וקלים מאוד ומן הצד השני בעלי חוזק ועמידות גבוהה בפני חום, קור, סדקים או שברים.

צלחות קורנינג נחשבות לצלחות החזקות בעולם, ניתן להשתמש בהן במדיח כלים ללא סכנה, אין שחיקה של העיטורים ואין פגיעה בברק הייחודי של הזכוכית. בשל העמידות הגבוהה בכל טמפרטורה ניתן להשתמש בבטחה במיקרוגל ובתנור.

חשוב להבין שלא רק בשל העמידות והעובדה שמדובר בצלחות לא נשברות, נחשבות צלחות קרונינג להצלחה מסחררת כבר עשרות שנים, העיצובים והמגוון הרחב שמתאים לכל סטייל, מעניק להם את מוניטין. ניתן למצוא סט צלחות או בודדות, במגוון רחב של צורות ועיצובים, יש עגולות, מרובעות, צלחות מרק או צלוחיות, החל מהמראה הקלאסי, דרך עיטורים מודרניים מלאי שיק, או כאלה עדינים בעלי מראה וינטג' מדליק.

 

צלחות המותג הנקראות צלחות קורל Corelle מתחלקות לכמה סוגים עיקריים, לכל סדרה מאפיינים, עיצובים ורמות מחיר שונות. בין הסדרות הנמכרות ביותר ניתן למצוא סטים של סדרת  Livingwarו –  VIVE בעלות השוליים הצרים,  סדרת Impressions היוקרתית עם שוליים מעט עבים, הסדרה הקלאסית בגווני בז' Beige, הסדרת החדשה MSNY של צלחות בצבע שנהב מבריקות במיוחד בעלות עיטורים מלאי סטייל, סדרת ה –  Boutique של עיטורי התחרה העדינים, צלחות סדרת SQUARE המרובעות המעוצבות במראה מודרני מלא שיק, סדרת ה – Premium היוקרתית בעלת עיטורים העשויים בעבודת יד באמצעות סיליקון מיוחד ותהליך מעט ארוך משאר הסדרות, התוצאה מרהיבה במיוחד, הסדרה החדשה והתכלכלה  UpTown Blue ועוד. עם שלל צלחות קורנינג אפשר להיות בטוחים שהכלים יהיו יפים ועמידים.:עוד באותו נושא