18:46 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לא רק בהר הבית: תפילת יהודים ברובע המוסלמי – עבירה פלילית

לא רק בהר הבית: תפילת יהודים ברובע המוסלמי – עבירה פלילית

בדיון שנערך בעניין נערות שהתפללו בעיר העתיקה, הצהירה המשטרה כי תפילת יהודים ברובע המוסלמי מהווה עבירה פלילית. חוננו: "התנהלות בלתי חוקית"

הוראה חדשה של המשטרה, שנחשפה בדיון שנערך בבית המשפט השלום בירושלים, קובעת כי תפילת יהודים אסורה במרחב הציבורי של הרובע המוסלמי בירושלים. הוראה זו מרחיבה את האיסור על יהודים שלא להתפלל בהר הבית. ההוראה עליה מסתמכים השוטרים היא "הפרת שלום הציבור".

תפילת מוסלמים לא מפרה את הסדר הציבורי אפילו בהר הבית. צילום: מואמר עווד, פלאש 90
תפילת מוסלמים לא מפרה את הסדר הציבורי אפילו בהר הבית. צילום: מואמר עווד, פלאש 90

זה מספר שבועות נעצרים נערים ונערות יהודים שהתפללו בסמוך לשערי הר הבית, אולם בדיון המדובר אמר נציג המשטרה לראשונה במפורש כי תפילת יהודים ברובע המוסלמי ללא אישור מהווה עבירה פלילית.

התפללו בעיר העתיקה ונעצרו

בתחילת השבוע  נעצרו שלוש נערות שהתפללו באזור שער האריות שבעיר העתיקה בירושלים. הנערות נחקרו בחשד להפרת הסדר הציבורי ושוחררו במהלך הלילה בתנאי שיתייצבו למחרת (ב') לדיון בבקשת המשטרה להרחיקן לתקופות שונות מהעיר העתיקה.

במהלך הדיון ניסה עו"ד דוד הלוי שייצג את הנערות מטעם ארגון "חוננו", להבין איזו עבירה ביצעו בכך שהתפללו בעיר העתיקה.

בתגובה הסבירו נציגי המשטרה, סאפי סרחאן ופקד רואי אברהמי כי עצם התפילה ברובע המוסלמי ובסמוך לשערי הר הבית ללא תיאום וקבלת אישור מהמשטרה מהווה עבירה של הפרת שלום הציבור.

עוברים עבירה פלילית? מתפללים יהודים ברובע המוסלמי לפני כשנה. צילום: הדס פרוש: פלאש 90
עוברים עבירה פלילית? מתפללים יהודים ברובע המוסלמי לאחר הרצח של אהרון בנט והרב נחמיה לביא הי"ד. צילום: הדס פרוש: פלאש 90

"בכל המתחם של הרובע היהודי אפשר להתפלל, אבל ברגע שמגיעים ללא סמכות ומתפללים ברובע המוסלמי זה גורם להפרת הסדר. בתוך הרובע המוסלמי ובמבוא אסור להם להתפלל", אמר נציג המשטרה.

עו"ד הלוי ביקש לדעת היכן האיסור כתוב, אך נציג המשטרה הסביר כי מדובר בשיקול דעת של אנשי המשטרה שכן לדבריהם התפילה תגרום להפרת הסדר.

השופטת יעל ייטב, סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, קיבלה באופן חלקי את בקשת המשטרה והרחיקה את הנערות ל-15 יום מתחומי הרובע המוסלמי, הר הבית ומרחק של 25 מטרים משעריו.

עו"ד דוד הלוי מסר בתגובה: "מדובר בהתנהלות בלתי חוקית של משטרת ישראל, אשר במטרה לייצר 'שקט תעשייתי' לעצמה בחרה ללא סמכות ומבלי שמרשותי ביצעו כל עבירה, להביא להרחקתן תוך פגיעה חמורה בחופש התנועה שלהן, ותוך ניצול לרעה של סמכויות המשטרה".

בחודש האחרון סייעו בארגון "חוננו" ל-35 יהודים שנעצרו בהר הבית ומבואותיו, מהם 27 שנעצרו במהלך תפילה או סבב שערים מחוץ להר. 16 מתוכם נדרשו להגיע לדיונים בבתי המשפט ויוצגו ע"י עורכי הדין של 'חוננו' בדיונים בעניין בקשות המשטרה להרחיקם מהאזור.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות