מראשי המועצות ביהודה ושומרון הבוקר (רביעי) שתוכננה עם . "לא נשמש טפט בהצגה כשבטחון תושבינו הופקר", קבעו.

ראש המועצה האזורית שומרון , ראש מועצת בנימין , וראש מועצת קריית ארבע אליהו ליבמן, פנו לנתניהו במכתב והודיעו כי יאלצו לוותר על פגישה עמו בטענה כי הוא "דוחה את ההתיישבות בהבטחות סרק".

בנייה בכפר אדומים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

במכתבם, כתבו ראשי המועצות כי "בחודשים האחרונים חווינו בהתיישבות פיגועים קשים, בהם נרצחו: קים לבנגרוד יחזקאל, זיו חג'בי, התינוק: עמיעד ישראל איש – רן מהישוב אלון מורה, סמל יוסף כהן, וסמ"ר יובל מור יוסף הי"ד ונפצעו רבים".

לדבריהם, "בפגישות שנעשו עם ראש הממשלה ואנשי לשכתו, פגישות בהן דרשנו: לבטל את הקיצוץ בסך 400 מליון ש"ח במרכיבי הבטחון ביו"ש, להשיב את כוחות החיילים שקוצצו באיזור, להשיב את המחסומים, לענות בתשובה ציונית הולמת בהתיישבות על פיגועי הטרור -למרבה הצער, הרוב המוחלט של דרישותינו נענו בשלילה בהתחמקות או במריחות".

השלושה הוסיפו וכתבו כי "מצפים מאיתנו לקבל בהכנעה ולהודות על קידום של מספר תוכניות בודדות, שבחלקן אף ממוחזרות, שלא ניתן בשום אופן לראות בהן פריצת דרך של ממש".

"לא ייתכן שכנלחמים נגד חרמות – נחרים בעצמנו פגישה עם רה"מ"

לצד הצעד שנקטו חלק מראשי המועצות, ישנם גם כאלה המתנגדים להחרמת הפגישה. ראש מועצת בית אל שי אלון אמר הבוקרכי יגיע לפגישה עם ראש הממשלה כמתוכנן, "לא ייתכן שאנחנו, תושבי שנלחמים נגד חרמות נחרים בעצמנו פגישה עם ראש הממשלה, אני מציע לכל ראשי המועצות ביו"ש להתאחד ולהגיע לפגישה עם ראש הממשלה, כוחנו באחדותינו".

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, סירב גם הוא להחרמה ואמר בכניסתו לפגישה עם כי הוא "מתנגד לחרמות נגד רה"מ". לדבריו, "לטובת ההתיישבות, חייבים לנהל שיח".

גם ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי הודיע כי לא יגיע לפגישה, אך לא מטעמי החרמת רה"מ.

מועצת יש"ע: אנחנו לא מחרימים את ראש הממשלה

גם מועצת יש"ע "דוחה בתוקף", לדבריה, את החרמת הפגישה עם ראש הממשלה. "אנחנו לא מחרימים את ראש הממשלה. מועצת יש"ע וראשי הרשויות יגיעו כמתוכנן לפגישה עם ראש הממשלה", מסרו. "אנו מצפים מראש הממשלה להיענות לבקשותנו הצודקות ונמצה איתו את את הדיון ואת דרישותינו. כך דואגים לעתיד ההתיישבות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.