ראש הממשלה ונשיא המדינה השתתפו הערב (ה') בטקס אזכרה לחללי "" בהר הרצל. כזכור, המבצע החל לפני שלוש שנים וגבה את חיילים של 69 חיילים וחמישה אזרחים ישראלים.

"איננו משלימים עם פגיעה כלשהי בריבונותנו. לא בדרום, לא בצפון, לא בשום מקום. שקט ייענה בשקט, אבל מי שמניף את ידו עלינו נתקל בתגובה נחרצת ועוצמתית. אויבנו יודעים זאת. אויבנו ברצועת יודעים זאת שבעתיים", אמר בטקס ראש הממשלה.

רה"מ בנימין נתניהו בטקס האזכרה לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו בטקס האזכרה לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"משפחות יקרות, חייהם של 68 חיילים אהובים ועוד חמישה אזרחים אהובים, כולל דניאל בן הארבע, נגדעו במבצע, נכרתו באבחה, חיים צעירים ויפים וכל כך מבטיחים. מצטרף אליהם נופל נוסף, חגי בן ארי. לא נרפה מהמשימה הזו, עד שהיא תושלם בהצלחה. איננו מרפים מהמשימה הקדושה הזאת. לרבות, בימים האחרונים. כך גם באשר לאברה מנגיסטו והישאם א-סייד, אזרחים ישראלים המוחזקים ברצועת עזה, בידי אויב אכזר", הוסיף נתניהו.

להא ושמחה גולדין, הוריו של חלל צוק איתן הדר גולדין בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילוםף הדס פרוש, פלאש 90
להא ושמחה גולדין, הוריו של חלל צוק איתן בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
"אנו יודעים שמבצע צוק איתן לא יהיה, כנראה, העימות האחרון. אנחנו נלחמים בארגון טרור, ארגון טרור שהוא אכזרי, קיצוני ורצחני. אנו מוכנים וערוכים לתת מענה לכל תרחיש ולכל איום. אין לנו עניין בהסלמה", אמר הנשיא ריבלין בטקס. "אנחנו מצרים גם על תושבי עזה שנמקים וכורעים תחת העול, וחיים ללא חשמל כמעט, בהיעדר תשתיות ראויות של מים, רפואה וחינוך. אולם, שיקום עזה מחייב את השבת בנינו הביתה והפסקת כל עוינות כלפי ישראל"."כל עוד , ארגון טרור שפועל להשמדת ישראל, שלא מכבד חיי אדם, שלא מכבד זכויות אדם, ארגון רצחני ואכזרי שמנהל את עזה – עזה לא תשוקם. כל עוד ימשיך לעשות שימוש ציני בסיוע ההומינטרי שהוא מקבל ויפנה אותו להתחמשות ולהתעצמות צבאית על חשבון דאגתו לאזרחיו, שבהם הוא משתמש כבני ערובה – עזה לא תשוקם. מכובדיי, יקיריי, משפחות יקרות, אתם איבדתם את היקר מכל. אין שיעור לכאבכם", הוסיף ריבלין.

נשיא המדינה ראובן ריבלין בטקס האזכרה לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ראובן ריבלין בטקס האזכרה לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
קיר הזיכרון לחללי מבצע צוק איתן בהר הרצל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
קיר הזיכרון לחללי מבצע צוק איתן בהר הרצל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא