אחרי יותר משלושה חודשים מאז רצח המחבל אסלאם נאג’י את סמ”ר , מערכת הביטחון הודיעה הבוקר לבני משפחתו של הלוחם כי אלוף פיקוד המרכז אישר את הריסת ביתו של המחבל. כעת, ארגון השמאל הקיצוני ‘’ הגיש השגה שממתינה להחלטה. “אנחנו את מערכת הביטחון על הוצאת ומקווים שבג”ץ לא יעכב את ההרס או יסרס אותו על ידי חדר או קיר”, מסרו בני המשפחה לערוץ 20 עם קבלת הבשורה.

כוחותינו במצוד אחר המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי”ד. צילום: דובר צה”ל

 

ההערכות הן כי ההשגה תידחה והבית יהרס מידית, אלא אם תוגש עתירה לבג”ץ. לדברי המשפחה, “מטרת ההרס אינה נקמה, אלא ומניעת טרור”. אולם הם לא מסתפקים בזאת ודורשים ממערכת הביטחון “ ולהוציא גזר דין מוות למחבל שרצח את רונן”.

גם מארגון ‘בצלמו’, שליווה את המשפחה, נמסר לערוץ 20: “אנחנו מברכים על הוצאת הצו. נמשיך להאבק למען הרס בתי מחבלים ומאבק בטרור כי גם לאזרחי ישראל מגיע זכויות אדם”.

כזכור, סמ”ר לוברסקי נהרג במהלך פעילות מבצעית בכפר אל-עמארי הסמוך לרמאללה, בה שימש ככוח מגן ללוחמי דובדבן שעסקו במעצר של חוליית טרור. בשלב מסויים, השליך המחבל פלטת שיש שגרמה לפציעתו האנושה ממנה נפטר לטחר שנאבק בפציעה. המצוד אחר המחבל נמשך כמה ימים בסופם לוחמי דובדבן עצרו את המחבל.

סמ”ר רונן לוברסקי הי”ד. צילום: באדיבות המשפחה
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.