סבב נוסף בקרב בין הליכוד ויש עתיד: אחרי שבצהריים תקף יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בישיבת הסיעה השבועית את רה"מ נתניהו על המגעים עם פולין בנוגע לחוק השואה, הליכוד הערב מגיב בחריפות. "לא זקוקים להטפות מוסר ממפלגה שניצלה מאגרי מידע של ניצולי שואה לצרכים פוליטיים", מסרו בליכוד.

עוד מסרו בליכוד כי, "ראש הממשלה בנימין נתניהו מנהל את מדיניות החוץ של ישראל תוך עמידה ברורה על העקרונות שלנו ובתבונה מדינית רבה – תחומים שלפיד יודע לפטפט עליהם בפייסבוק או להקריא מהפרומפטר, אבל לא מבין בהם דבר וחצי דבר״.

לפיד ונתניהו. צילומים: מרים אלסטר, פלאש 90
לפיד ונתניהו. צילומים: מרים אלסטר, פלאש 90

לפיד התייחס היום לפרסומים לפיהם ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת פולין ינהלו מגעים על החוק הפולני לפיו לא יותר להגדיר את מחנות ההשמדה על אדמת המדינה כמחנות השמדה פולניים. לדבריו, "על נוסח החוק המבזה, שניסה להעלים ולטשטש את מעורבותם של פולנים רבים במכונת ההשמדה הנאצית. על זכר הנספים לא מנהלים משא ומתן. החוק הזה צריך פשוט להיקבר באדמת פולין, הרוויה בדם יהודים.

"רוב מוחלט של מחנות ההשמדה היו בפולין, ולא במקרה. אזרחים פולנים סייעו למכונה הנאצית. הם הלשינו על יהודים, מסרו יהודים, הרגו יהודים. אנטישמיות בפולין היתה תמיד, והימים האחרונים הוכיחו שהיא לא נעלמה מן העולם.

"במקום לנהל משא ומתן מדינת ישראל צריכה לומר לממשלת פולין דבר אחד: אם החוק הזה יעבור, תיאלצו לתבוע אותנו. ואנחנו נבוא. עם ניצולי השואה. עם תמונות הנספים. עם העדויות הרבות מספור. נבוא ונגיד לכם שהיהודים לא מוכנים לשתוק יותר. היהודים כבר לא מפחדים מכם".:עוד באותו נושא