התגאה אמש (ב') בהישגיו בטיפול בסוגיית המסתננים והכריז: " למשרד הפנים ועד היום – אחד! ההיפך. יצאו בכמויות גדולות מאד. אפילו השנה, שאנחנו בבעיה קשה, יצאו אלפים".

"לא נכנס מסתנן אחד". השר דרעי בהרמת כוסית. צילום: אהרון קרון, פלאש 90

אלא שהנתונים מראים אחרת. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמפרסמת רשות האוכלוסין וההגירה, מאז כניסתו של השר דרעי לתפקיד שר הפנים בינואר 2016, נכנסו לישראל 198 בלתי-חוקיים. אמנם לא עשרות האלפים שנכנסו מידי שנה עד 2012, אך השינוי המשמעותי ניכר כבר ב-2013, בקדנציה של . על פי הנתונים, בסך הכל חיים כיום בישראל 35,659 מסתננים, מספר שלא כולל את ילדיהם שנולדו בישראל. כל זאת נכון לתחילת חודש יולי 2018.

נתוני של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נכון ליולי 2018

 

כמה עזבו? 5,467 מסתננים ועובדים זרים לא-חוקיים יצאו מישראל ב-2018, חלקם מרצון וחלקם בהרחקה. ב-2017 עמד המספר על 9,216 מסתננים.

מסתננים ברחובות נווה שאנן, דרום ת"א. צילום: סוזנה שאנן, פלאש 90

 

" על עבודה של קודמיו"

"הוא משתמש ברבעי אמיתות, לוקח קרדיט על עבודה של קודמיו ומתנער מאחריות על המחדלים של משרדו", אתמול פעילת שכונות דרום ת"א בתגובה להכרזתו של השר דרעי, ותהתה: "מה עם שמונה מאות הדארפורים שקיבלו מידיו מעמד?".

"נתראה בעוד חודש". פז. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

עוד הזכירה פז כי השר הבטיח להחזיר את מתקן חולות בהיקף גדול יותר מיד אחרי החגים, אם ההסכם עם אריתריאה לא ייצא לפועל, וסיכמה: "אנחנו זוכרים הבטחות. נתראה שוב בעוד חודש ימים".:עוד באותו נושא