יו"ר הרשימה הערבית המשותפת כתב אתמול (ב') בפייסבוק פוסט תמיכה ברב המחבלים .

בדבריו, עודה מכנה את הרוצחים והמחבלים המרצים את עונשם בכלא "אסירי חופש". "אלפי אסירים פלסטינים שובתים היום רעב", כתב עודה. "כשהם מניחים את ראשם על הכרית, הם חולמים על החירות, בעוד שהסוהר חולם על בית הסוהר. ההבדל בין שני החלומות הוא ההבדל בין העם הפלסטיני לבין הכיבוש החופש לאסירי החופש. די לכיבוש".

בנוסף, חבר הכנסת פירסם תמונה של ברגותי בה המחבל תועד כשהוא מבצע תנועות ניצחון עם ידיו.

ציון סווירי, ששכל את בנו, בתו וחתנו בפיגוע שתוכנן ע"י המחבל, התראיין ליאיר שרקי ב"גלי ישראל" ואמר: "צריך שהקהל הישראלי יתמוך. ברגותי רוצה לשבות רעב? עד המוות. מרגיז שפוליטיקאים וכלי תקשורת מציגים את האסירים כלוחמי חופש. הם חיים היום בתנאי לוקסוס, זה לא כלא – זה מחנה נופש".

איימן עודה מרואן ברגותי פלאש 90
שותפים גאים לדרך. רב המחבלים מרואן ברגותי וח"כ איימן עודה. צילום: פלאש 90

דבריו של עודה נכתבו על רקע שביתת הרעב של המחבלים שנפתחה לאחרונה תחת הנהגתו של מרואן ברגותי. כזכור, המחבלים פתחו בשביתה על מנת לסחוט מהמדינה מגוון הטבות בתנאי כליאתם בנוסף להטבות הקיימות. המחבלים דורשים שמדינת ישראל תספק להם מזגנים, טלפונים, הרחבת מעגל הביקורים והטבות נוספות. ארגון הטרור חמאס מסר: "אנו מזהירים את שירות בתי הסוהר מפני פגיעה כלשהי בשובתים. כל עיכוב במענה על דרישותיהם הצודקות יביא לפיצוץ המצב בכל בתי הכלא. כל האסירים יהיו מאוחדים נגד על אלה שעלולים לפגוע באסירים ובכבודם".

, השר לביטחון פנים, אמר כי המדינה תעניק טיפול רפואי למחבלים במידה ויהיה צורך בכך. על מנת למנוע מצב בו מחבל יתפוס מיטה אזרחית בבית החולים – ארדן הודיע כי יפעל על מנת להקים בתי חולים ארעיים סמוך לבתי הכלא. לפי שעה, השר לביטחון פנים הודיע כי יקום בית חולים שדה צמוד לכלא קציעות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.