ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר (שב"ס) החליטה היום (ה') לשחרר ממאסר את אתי אלון. אלון הורשעה בגניבת 250 מיליון שקלים מלקוחות הבנק למסחר עבור כיסוי חובות אחיה, עופר מקסימוב, ובמעילת הענק שהובילה לקריסתו של הבנק.

בעקבות החלט הפרקליטות שלא להתנגד לניכוי שנתיים מעונשה, אלון צפויה כבר היום לצאת מבין כותלי כלא נווה תרצה, לאחר שריצתה עונש של 14 שנות מאסר.

צילום: איתי ארז
צילום: איתי ארז

עורכת הדין המייצגת את אלון, ליאור מאי, אמרה בתחילת הדיון כי "אנו מקווים שהוועדה תקבל את ההחלטה הנכונה נוכח הסכמת הצדדים. זו גם ההחלטה המתגבשת". מאי סיפרה כי אלון אמרה לה שהיא לא מעכלת שהיא צפויה להשתחרר. שחרורה מותנה בהמשך הליך שיקום מחוץ לכותלי הכלא, ובתנאי שתישלל כל אפשרות של קשרים בינה ובין גורמים עברייניים.

גרמה לקריסת הבנק למסחר

אלון כיהנה כסגנית ראש מחלקת ההשקעות של הבנק למסחר והודתה באפריל 2002 כי גנבה כספים במשך חמש שנים מחשבונותיהם של לקוחות הבנק והעבירה אותם לאחיה, שהיה מהמר כבד. הכסף, בסך של כרבע מיליארד שקלים, הגיע ממקסימוב אל ידיהם של עבריינים וארגוני פשיעה.

המעילה אילצה את המדינה לשלם כחצי מיליארד שקלים לפיצוי לקוחות הבנק שכן הייתה ערבה לחסכונותיהם. אלון, שהביעה חרטה על מעשיה והדגישה שגנבה את הכספים עבור אחיה, הורשעה שנה לאחר מכן גם בשורת עבירות נוספות – בהן גניבה, מרמה, זיוף, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

החלטת ועדת השחרורים מהיום אינה הראשונה, שכן כבר לפני כשנתיים הייתה צפויה אלון להשתחרר בעקבות החלטה דומה של ועדת השחרורים אז, אך המדינה ערערה ובית המשפט המחוזי ביטל את ההחלטה וקבע כי עונשה לא יקוצר.

את הכספים העבירה לאחיה עופר מקסימוב שנהג להמר בבתי הקזינו של העבריין איציק בר מוחא, שלו היה חייב כספים רבים. במקביל לשחרורה הצפוי של אלון, בשבוע שעבר נעצר שוב בר מוחא, בחשד לסחיטה ואיומים ובהצתת כלי רכב בירושלים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20