סמ"ר הי"ד בן 21 מפתח תקוה נהרג אתמול (שישי) בגבול עזה מירי של מחבל . אביב הוא החייל הראשון שנהרג בלחימה מול ארגון הטרור העזתי מאז מבצע 'צוק איתן' ב-2014.

סמ"ר אביב לוי הי"ד. תמונה: באדיבות המשפחה

 

אביב, לוחם בגדוד צבר של גבעתי, היה בסיור מבצעי לאורך הגדר באזור כיסופים. הוא נורה בחזהו, למרות האפוד הקרמי שלבש, ופונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב אנוש, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

הוריו ושניים מאחיו קיבלו את הבשורה הקשה במהלך טיול באיטליה. אח נוסף משרת בצה"ל.

חברתו שחר ארז כתבה לזכרו: "אהוב יקר שלי, לוחם שלי. לא נקלט לי מה שקורה מהרגע שהלכת לי. הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג. מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר. מסרבת להאמין שאתה לא כאן איתי יותר, מסרבת להאמין שלא אוכל לשמוע את הקול שלך שוב. אהוב שלי, תמיד אזכור אותך ותמיד תהיה בלבי. תשמור עליי ועל המשפחה המדהימה שלך שם למעלה. הגעגוע אליך חזק כל כך".

נועם לוי, דודו של אביב, סיפר: "אביב היה  הנכד הבכור שכולם אהבו. ילד מקסים, כל דבר שהוא עשה, הוא עשה עד הסוף, הוא היה ילד מאוד צנוע ורגיש, הוא דאג לכל המשפחה שלו. באוגוסט הקרוב היה אמור לחגוג יום הולדת 21. אנחנו עדיין לא מעכלים את גדול האסון".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, מסר: "אני שולח תנחומים מעומק הלב בשמי ובשם אזרחי ישראל להוריו ואחיו של אביב לוי, לוחם גבעתי שנפל אתמול בגבול עזה. אביב נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה, ולצערנו המאבק הזה לפעמים גובה מאיתנו מחיר כבד מנשוא. ליבנו עם המשפחה".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביום שישי איבדנו את חייל צה"ל, סמ״ר אביב לוי מפתח תקוה. לוי נפל בהגנה על העם, הארץ ותושבי עוטף עזה. ליבי עם משפחתו בערב הזה. יהי זכרו ברוך".

בצה"ל הודיעו כי יחקרו את האירוע, ויבחנו אופן המיגון. בין השאר, ייבדק מדוע האפוד שעטה אביב לא בלם את חדירת הקליע,

הלווייתו של סמ"ר לוי תיערך מחר בשעה 12:00, בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.