10:20 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "לא הפגנה ולא מסגד": לוין סירב לעמוד לזכר הרוגי כ' קאסם

"לא הפגנה ולא מסגד": לוין סירב לעמוד לזכר הרוגי כ' קאסם

חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ציינו בדקת דומיה נרצחי הטבח בכפר קאסם ב-1956. שר התיירות יריב לוין, שייצג את הממשלה בדיון, סירב לעמוד

סערת פתיחת מושב החורף נמשכת: שעה קלה אחרי נאומים אמוציונליים של ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה שוב עלו הטונים במליאה, בעת שהשר יריב לוין סירב לעמוד בדקת הדומיה לזכרם של קרבנות הטבח בכפר קאסם.

יום סוער בכנסת

הכל החל בעת  שח"כ טאלב אבו עראר  (הרשימה המשותפת) עלה לדוכן והציג את הצעת אי-האמון של מפלגתו, מול אולם שהיה כמעט ריק לחלוטין, זאת לאחר שכמעט כל חברי הכנסת החליטו להחרים את נאומיהם של חברי הכנסת הערבים.  לוין, שנאלץ לשבת במליאה בשל היותו שר תורן, היה הנציג היחיד מטעם הממשלה שנכח במליאה.

"אתה גזען"

בנאומו הזכיר אבו- עראר את הטבח בכפר קאסם, שחל לפני 60 שנים, וביקש מחברי הכנסת המעטים לעמוד דקת דומיה לזכרם.  אלא שהשר לוין שנותר באולם סירב ועורר מהומה.

"ביקשתי לקום לזכרם", צרח אבו – עראר על לוין, בעת שמספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת החלו להתגודד סביבו. אולם לוין השיב להם: "זו לא הפגנה, תצאו מפה". בתגובה, אבו-עראר הטיח בו בצעקות מהדוכן: "אתה גזען ואתה צריך להתבייש". אך לוין נותר בשלו והשיב: "כאן לא עושים מחאות והפגנות". סגנית יו"ר הכנסת ח"כ טלי פלוסקוב מסיעת "כולנו", שניהלה את הדיון,  התקשתה להרגיע את הרוחות ונאלצה להוציא מספר חברי כנסת.

אחד האירועים המביכים אירע בעת שח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) שחלק מבני משפחתו נורו למוות בטבח, זעם על דברי לוין וקרא לו להתבייש בשמו ובשם הממשלה. אלא שלוין סירב להתרגש ואף לרגעים נראה כי הוא נהנה מהמהומה סביבו, זעק לעבר הח"כים הערבים: "כאן זה לא מסגד, לכו מפה".  יצוין כי פריג' הוצא לבסוף מהדיון לאחר שננזף שלוש פעמים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בית החולים אסותא באשדוד

מטופל חטף נשק ממאבטח בבית חולים אסותא באשדוד ונמלט

מטופל בבית חולים אסותא באשדוד חטף למאבטח במקום את נשקו ונמלט מהמקום. כוחות משטרה רבים הוזעקו לזירה והחל מרדף רגלי אחריו. בתום מרדף נתפס החשוד על ידי השוטרים ונעצר