"טראמפ גזען", "לבנות חומה סביב לטראמפ", "Dump Trump", "שתיקה לבנה זה ", "לא הנשיא שלי" – אלו רק חלק מכיתובי נאצה שהונפו בהפגנות הדמוקרטים נגד , הנשיא הנבחר של ארצות הברית.

כזכור, דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני, ניצח השבוע את מערכת הבחירות לנשיאות, אולם רבים מאנשי המפלגה הדמוקרטית לא מקבלים את בחירתו של העם האמריקאי. אלפי דמוקרטים יצאו להפגין ברחבי ארה"ב במחאה על בחירתו של דונלד טראמפ. מוקדי התקיימו בערים , , אטלנטה, דאלאס, ועוד.

הפגנות הדמוקרטים נגד טראמפ. צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

הפעילות האלימה של המפגינים הדמוקרטים הכילה חסימת כבישים, הפרעה לסדר ציבורי ואפילו אירוע ירי באחת ההפגנות. היורה פצע 4 סטודנטים, אחד מהם באורח אנוש. עדיין לא ברור אם אירוע הירי קשור להפגנות האלימות או לאירוע פלילי אחר. היורה נמלט מהמקום. בתוך כך, המפגינים בוושינגטון הדליקו נרות נשמה סמוך לבית הלבן לאות "אבל" על בחירתו של דונלד טראמפ.

בלוס אנג'לס התאספה הפגנת מהגרים. "לא נחיה בפחד, קומו והחזירו מאבק" אמרו המפגינים. כזכור, דונאלד טראמפ הבטיח במהלך קמפיין הבחירות שהוא ינקוט ביד קשה נגד מהגרים שעוברים על החוק.

לא רק בישראל: הדמוקרטים שרפו את דגל ארה"ב

כזכור, ביולי 2016 הדמוקרטים שרפו את במסגרת ועידת המפלגה. בזמנו, שריפת הדגל הייתה במחאה על נצחונה של בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית והכתרתה למועמדת לנשיאות. שורפי הדגל טענו שקלינטון "תומכת ישראל" ושרפו את דגל המדינה.

בתגובה לתוצאות הבחירות לנשיאות,  הדמוקרטים שרפו גם את הדגל האמריקאי סמוך לבנייני טראמפ בניו יורק. למרות שבית המשפט העליון באמריקה לא מחשיב שריפת דגל לעבירה פלילית – מדובר בצעד מרחיק לכת בקרב החברה האמריקאית. במקביל, המפגינים המשיכו לזעוק "הומופוב", "גזען" ועוד קריאות גנאי לכיוונו של הנשיא הנבחר.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.