20:06 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לא היינו באותה עצרת

לא היינו באותה עצרת

בתקשורת דאגו לספר על עצרת אליה הגיעו מאות בודדות שמלאה שנאה וגזענות נגד הצבא והרמטכ"ל. עדות מכיכר רבין

במהלך חיי זכיתי להיות בלא מעט עצרות, חלקן גדולות יותר וחלקן גדולות פחות, אך בעצרת מרגשת כמו זו שהיתה ביום שלישי לא הייתי מעולם. העצרת התקיימה כנגד כל הסיכויים אחרי ביטולים של האומנים המובילים שהיו צריכים להופיע בה, אחרי מסע דה-לגיטימציה שעשתה התקשורת לעצרת ואחרי שפוליטיקאים רבים קראו לא להשתתף בה.

העצרת אורגנה בתוך פחות מיומיים בלי תרומות ענק שהתרגלנו אליהם מעצרות אחרות, בלי הסעות מכל הארץ, ובלי שלטי חוצות שפרסמו אותה. לא נאמו שרים וחברי כנסת, ובקהל לא חילקו סטיקרים של המפלגות השונות.

 

עצרת של אהבה. צילום: פלאש 90
עצרת של אהבה. צילום: פלאש 90

 

למרות כל התנאים המקדימים העצרת אתמול הייתה עוצמתית. היא הייתה עצרת של עם ישראל הפשוט, עצרת שבאה מהעם וזעקה על היחס של התקשורת, הפוליטיקאים והממשלה כלפיי החייל אלאור וכלפיי גל הטרור.

בניגוד לדיווחים על מאות בודדים בעצרת היו רבבות אנשים. אנשים שהגיעו מהדרום, מהצפון, מהפריפריה ומהתיישבות עם דגלי ישראל ושלטי תמיכה בחיילי צה"ל, אנשים שבאו להראות תמיכה בחייל שגם אם טעה (ואת זה יקבע רק בית המשפט ולא שום עיתונאי) לא נזרוק אותו לכלבים. אנחנו נעמוד מאחוריו, נחבק אותו ואת משפחתו ונבהיר לכולם שמבחינתנו חיילי צה"ל הם לא רוצחים  – אלא גיבורים.

העצרת היתה מפגן של אהבה, אהבה לחיילי צה"ל מאחרוני החיילים ועד הרמטכ"ל, תמיכה במשפחות השכולות שיקריהם נרצחו בגל הטרור והגיעו לעצרת.

יש מי שמנסים להציג את העצרת כקיצונית וכעצרת נגד הצבא אך מדובר בקשקוש מוחלט, נכון היו מעטים שבכל פעם שדחפו לכיוונם מצלמה הם התעקשו לאחל מוות לכמה אנשים, אך הם הושתקו ע"י מארגני עצרת וע"י ההמון שהיה עסוק בשירי אהבה לאלאור ולחיילים שלנו.

התרגשתי לא מעט פעמים בעצרת, התרגשתי כשאזרחים רבים הקיפו וחיבקו את הוריו היקרים של אלאור שרו איתם שיר המעלות למען בנם והזילו איתם דמעה, התרגשתי כשצ'רלי אזריה אביו של אלאור זעק בגרון חנוק – עם ישראל חי! התרגשתי כשמאור אדרי ומושיק עפיה עלו לבמה עטופים בדגלי המדינה וביקשו לחבק את המשפחה של אלאור, התרגשתי שהקהל הענק שר ההמנון הלאומי.

במפגן שהבהיר למי שעדיין לא היה ברור, כי לא ניתן לקרוא לחייל צה"ל רוצח, לא ניתן שאחרי חצי שנה שחיילנו עומדים יום אחרי יום בסיטואציות של פיגועים ודמים הם אלו שיצאו הלא טובים בסיפור. לא ניתן להשחיר את את פניו של צה"ל, ולא ניתן לשום מחבל לשבור את העם הזה.

שאף אחד לא ינסה להוריד לנו את הראש – אנחנו לא עדר שוטה ולא שונאי הצבא, אנחנו עם ישראל היפה.

שרה בלוך

שרה בלוך

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

תושבי יו"ש יפגינו נגד ראש הממשלה: "מאוכזבים"

נציגי משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון הודיעו בעקבות נאומו של ראש הממשלה כי יקימו אוהל מחאה ויפתחו בשביתה שבת מול ביתו