שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרה נתניהו, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד יוסי כהן המייצג את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בתביעה מול העובדת לשעבר במשרד רה"מ שירה רבן, הגיב הערב (שבת) לריאיון של רבן ל"החדשות" מוקדם יותר, ואמר כי "לאחר שנחלו מפלה ניצחת בבית הדין, ממשיכים שירה רבן ועורכי דינה הנואשים להכפיש את הגב׳ נתניהו באמצעות שקרים ממוחזרים ומרושעים וכן לסחוט כספים שלא ביושר".

הערב אמרה רבן בשיחה ששודרה ב"החדשות": "ברחתי כל עוד נפשי בי", על סיום העסקתה כעובדת ניקיון בבית ראש הממשלה. רבן סיפרה על יחס עוין לו זכתה משרה נתניהו: "לא יודעת מה היה קורה אם הייתי נשארת שם עוד שנייה", אמרה. כמו כן סיפרה העובדת לשעבר כי רעיית רה"מ כינתה אותה: "גוש של כלום".

עו"ד יוסי כהן המייצג את משפחת נתניהו. צילום: פלאש 90
עו"ד יוסי כהן המייצג את משפחת נתניהו. צילום: פלאש 90

"הם מנסים באופן הזוי וכוזב לסחוט סכום אסטרונומי של כרבע מיליון ש״ח על העסקה של פחות מחודש ימים במעון ראש הממשלה, שמתוכם שהתה רבן במחיצת הגב׳ נתניהו שעות בודדות בלבד" אמר עו"ד כהן.

"נשיא בית הדין כבר קבע נחרצות שכתב התביעה שהם הגישו כולל טענות לא רלוונטיות והוא מנוסח בלשון מכפישה ולא עניינית וזאת רק לצורכי תקשורת. כך גם דבריה השקריים של שירה רבן בריאיון שניתן כאן", הוסיף.

"תביעה מרושעת, זדונית והזויה"

לפי כהן, "עיתוי הריאיון ערב החלטת נשיא בית הדין, הצפויה להינתן מחר, אינו מקרי.". לדבריו מדובר ב"ניסיון פסול נוסף להטות משפט ולהשפיע על בית המשפט בתביעה שהיא כולה תקשורתית ופוליטית". "אנו בטוחים שהאמת תנצח והצדק יצא לאור", סיכם עורך הדין.

כזכור מוקדם יותר השבוע מתח השופט אייל אברהמי, נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים,ביקורת על כתב התביעה שהגישה רבן. בדיון שהתקיים היום אמר השופט כי "כתב התביעה נועד לאוזניים אחרות ולא רק להליך הזה". עוד אמר אברהמי כי "ישנם הרבה דברים שאינם רלוונטיים להליך" בכתב התביעה.

בנוסף מסרה היום משפחת משפחת נתניהו הודעה מפורטת בתגובה לריאיון של רבן, שכונה "הניסיון למניפולציה רגשית בתקשורת מצידם של שירה רבן ועורכי דינה".  בהודעה פורטו מספר נקודות שהוצגו כ"הוכחות לשקרים הבוטים שלה בנוסף לדברים השקרים הרבים שהיא מייחסת לרעיית ראש הממשלה".

"רבן עבדה בפועל 22 ימים ובכל משמרת בממוצע פחות מחמש שעות", נכתב בהודעה. "בכתב התביעה היא טוענת שכל יום נטלה ידיים מעל 100 פעמים עד שעורה נסדק. זה לבדו לקח לפחות 300 דקות שהן חמש שעות. מתי הספיקה לעבוד?"

אורן גרוס עורך דינה של שירה רבן, בבית המשפט, השבוע. צילום:פלאש 90
אורן גרוס עורך דינה של שירה רבן, בבית המשפט, השבוע. צילום:פלאש 90

בהתייחסות אחרת לכתב התביעה נאמר: "היא גם טוענת בכתב התביעה שבנוסף לכך בכל יום החליפה בגדים עשרות פעמים. גם זה לוקח לפחות שעתיים. והכל בפחות מחמש שעות עבודה בממוצע? איך?".

בתגובה ישנה הכחשה מפורשת של ניסיון לאלימות מצדה של נתניהו: "רבן טוענת שנסה על נפשה כששרה נתניהו ניסתה להכות אותה ועוד הספיקה להחליף בגדים. זהו שקר גמור. שרה נתניהו לא ניסתה להכות אותה ובכלל, מי עוצר להחליף בגדים באמצע מנוסה על נפשו?".

עוד מוזכרים ליקויים בכתב התביעה הקשורים לזמנים בהם עבדה רבן בפועל, "היא טוענת בתביעתה שהחלה לעבוד ב-27 באוגוסט אך האמת היא שהחלה לעבוד רק שישה ימים אחר כך"

"ביום הראשון לעבודתה עבדה פחות מחמש שעות עד שלוש בצהרים. בלילה, שש שעות אחרי שעזבה את מעון ראש הממשלה, שלחה סמס: ״אני גמורה. העבודה הזאת מוחקת את הגוף והבריאות״. זה אחרי יום עבודה ראשון של פחות מחמש שעות. נו באמת", נכתב בהודעה.

כמו כן מכחישים במשפחת נתניהו באופן גורף טענות למניעת אוכל ושתייה: "היא טוענת שמנעו ממנה לאכול, לשתות וללכת לשירותים. שקר מוחלט. עובדי המעון בקומה העליונה, והיא בתוכם, אוכלים, שותים והולכים לשירותים בקומה הראשונה כמו כל עובדי הבית מתי שהם חפצים. זה הזוי לטעון אחרת".

בהתייחסות לדבריו של נשיא בית הדין מוקדם יותר השבוע נכתב: "כפי שאמר נשיא בית הדין, אם היה לה כל כך רע אחרי היום הראשון מדוע המשיכה לעבוד? ומדוע היא מבקשת לחזור לעבוד במקום שהיה לה כל כך רע?".

"שקרים אלה הם בסך הכל דוגמאות בודדות מתוך עשרות הכזבים בתביעה המרושעת, הזדונית וההזויה שמטרתה לפגוע בראש הממשלה ורעייתו", נכתב.  "כל אדם בר דעת מבין שאי אפשר להתייחס לשקרים אלה ברצינות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20