בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (ראשון) את תביעתן של שפי פז וסוזי כהן צמח נגד עיתונאי הארץ אסף רונאל, וחייב אותו לשלם 32,000 ₪, לאחר שכינה אותן בטוויטר "ניאו נאציות".

עם זאת השופט יאיר דלוגין החליט להפחית בסכום הפיצוי בין היתר בגלל ביקורת שמתחה פז על שופטי בג"ץ.

לדברי השופט "הרטוריקה של פז, שכינתה את בג"ץ 'בוגד בעם' ובפרט 'מושחת', הייתה, אפוא, קיצונית ולא ראויה בעליל וגם היא יוצרת לפז שם רע ומצדיקה הפחתת הפיצוי".

עו"ד איתמר ברקאי, שייצג את פז וכהן-צמח, מסר בתגובה: "אנו שמחים על כך שבית המשפט קיבל את תביעתנו וקבע באופן מפורש כי התבטאויותיו של הנתבע הן בזויות, חסרות כל בסיס ורחוקות מהאמת כמרחק מזרח ממערב וכי הן לשון הרע באופן הכי ברור ומוחלט שיכול להיות. בית המשפט קיבל, הלכה למעשה, את כל טענותינו ודחה אחת לאחת את כל טענותיו של הנתבע, תוך שהבהיר כי מחאת תושבי דרום תל אביב אינה מחאה שמונעת מגזענות כלל וכלל, אלא מחאה שנובעת מהמצב האבסורדי בו תושבי דרום תל אביב חיים בצל טרור מצד מסתננים שממררים את חייהם מזה למעלה מעשור. אנו תקווה, כי מעתה ואילך ישכילו מבקרי המחאה לברור ולשקול התבטאויותיהם והשימוש בכינויים בזויים, הסתה כלפי המוחים ויצירת אגדות אורבניות כלפיהם".

שפי פז, ממובילות מאבק דרום תל אביב מסרה בתגובה: "ספרו לי עוד על משפט צדק ועל מערכת נטולת משוא פנים. ואז ספרו לי לאיזה צדק אני יכולה לצפות במשפטים שצפויים לי בעתיד"

"השופט קבע חד משמעית שהמאבק שלנו אינו גזעני ושאסף רונאל הוציא דיבה. כל זה הוא עשה בלית ברירה, כמי שכפאו השד, ואז הוא יצא למסע ציד וחיפש אמתלות לפיצוי מופחת, שהרי לתפיסתו של השופט הנאור יש לי ״שם רע״ וחוצפה שלא תתואר להטיח ביקורת קשה בבג״צ"

"אני שמחה שניצחנו בתביעה כי מהיום כל מי שישתמש נגדי באיזושהי נגזרת של המילה ״נאצי״ יחטוף תביעה. מצד שני, עצוב לי ששופט בישראל נופל קורבן למסע דמוניזציה ופוסק פיצוי על פי תפיסת עולמו ועמדתו הפוליטית. כי אולי בעיניו יש לי ״שם רע״ אבל בעיני רבים וטובים יש לי ״שם מצוין״."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.