עיתון "" הפסיק לפרסם את טוריו של איש השמאל הקיצוני , כך עפ"י דיווח ב"העין השביעית". החופשה בתשלום אליה יצא סרנה החלה מיד לאחר הפסדו בחודש שעבר בתביעת הדיבה שהגישו ראש הממשלה ורעייתו.

מושעה. העיתונאי יגאל סרנה. צילום: פלאש 90
מושעה. העיתונאי יגאל סרנה. צילום: פלאש 90

"זה לא סוד שנתניהו מאוד חפץ בפיטורי מהעיתון – זה נחשף בתמלילי השיחות בין נתניהו למוזס, אבל זה לא יצא לפועל. נוני הגדיר את זה כבעייתי", אמר סרנה ל"העין השביעית". "המשכתי לעבוד בעיתון, ועכשיו בעקבות החלטת בית-המשפט המצב כנראה השתנה".

"אני נמצא עכשיו בסוג של חופשה-לוכסן-השעיה שבמסגרתה הטור שלי הפסיק להתפרסם", הוסיף סרנה שעבד בעיתון כ-30 שנה. "אנחנו נמצאים באיזה בירור של מערכת היחסים בינינו". המדור האחרון ב"מוסף לשבת" התפרסם יומיים לפני מתן פסק הדין בעניינו.

פרסם פוסט מכפיש, נאלץ לשלם 100 אלף ש"ח

כזכור ב-20 במרץ 2016 פרסם סרנה פוסט מכפיש בפייסבוק בו טען כי רה"מ הוצא מרכבו במהלך נסיעה בכביש אחד בעקבות ויכוח עם רעייתו. "כשבלילה נעצרת שיירת ראש הממשלה בכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד מאבטחים ומגנים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1 בצעקות גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אישה אחת לא רוצה שיישאר אתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה. זה חלק מהחיים", כתב סרנה בעמוד הפייסבוק שלו לפני יותר משנה". הוא הקדים לציין כי מדובר ב"מעשה שהיה".

מתוך 'לפני כולם', ימים א'-ה' בשעה 19:30

בני הזוג שיגרו יומיים לאחר מכן מכתב לסרנה בו ביקשו כי יסיר את הפרסום. בתגובה העלה סרנה בו ביום תמונה ערוכה של רה"מ חבוש ברדס ומושיט ידו כדי לעצור טרמפים בצד הדרך יחד עם המלל: "בבאב אל ואד, לצד כביש אחד, מחכה רודן זעיר בחושך לטרמפ. קחו אותו". בתגובה לפרסומים המכפישים הגישו בני הזוג נתניהו נגד העיתונאי.

"סגנונו של הפרסום הנבחן הוא סגנון מתלהם שנועד גם הוא להאדיר את סיפור המעשה ולשוות לו אופי דרמטי", כתב שופט בימ"ש השלום בת"א עזריה אלקלעי בפסק הדין וציין כי מדובר ב"פרסומים זדוניים ומכוערים שנועדו לבייש ולהשפיל את התובעים". השופט קבע כי סרנה ישלם לבני הזוג נתניהו פיצויים בסך 100,000 ש"ח והוצאות משפט בסך 15,000 ש"ח. רה"מ בירך על ההחלטה ואילו סרנה הודיע כי יערער. בהמשך גייס העיתונאי את הסכום לתשלום באמצעות פרוייקט למימון המונים וביקש דחייה במועד התשלום – אך נענה בסירוב.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.