לאחר שסיעת 'ישראל ביתנו' הבהירה כי לא תסייע לקואליציה בהשגת הרוב הדרוש להעברת התיקון לחוק התרבות אותו יזמה השרה רגב, הוחלט שלא להעלות את הנושא להצבעה כלל.

 

בעקבות כך, אמרה היום שרת התרבות והספורט במסיבת העיתונאים שארגנה במיוחד:  "הועברו אליי עשרות פניות ממשפחות שכולות ומאזרחים אכפתיים שלא יכלו לשאת את תאטרון האבסורד, שבו המדינה תומכת בגופים שפוגעים בסמלי ישראל. אני רוצה להישיר מבט למשפחות השכולות ול-70% מאזרחי ישראל שתומכים בחוק החשוב הזה"

רגב הטילה את האחריות לכישלון על שר האוצר: "הסמכות לאכוף את סעיף 3ב' נמצאת אך ורק בידי שר האוצר כחלון. במשך 3.5 שנים, למרות פניות רבות אליו, שר האוצר בחר שוב ושוב לברוח מאחריות ולברוח מסמכותו" אמרה השרה ותקפה את השר כחלון: "הוא איפשר לתקצב סרטים ואירועים שמאדירים מחבלים עם דם על הידיים".

"אין באפשרותך לבצע משיכה". השרה רגב היום בכנסת

 

"ידעתי שאם לא אעשה מעשה אף אחד לא יעשה את זה. ובסוף זכיתי גם בתמיכת היועמ"ש וגם בתמיכת שר האוצר", אמרה רגב והוסיפה: "מה קרה לליברמן ולכחלון? למה שינו עמדתם? מה קרה למי שקורא לעצמו מר ביטחון, ליברמן? יחד עם טיבי וזנדברג הוא דואג להעברת כספים למחבלים ולתומכים בטרור".

עוד הוסיפה השרה כי "אני מביטה בעיניים של המשפחות השכולות ואומרת לכם שעשיתי הכל שהחוק יעבור. הוא כעת בסכנה גדולה בגלל משחקי אגו ופוליטיקה קטנה של כחלון וליברמן".

רגב תוקפת אותם בחריפות. ליברמן וכחלון. צילום: פלאש 90

 

לצידה של השרה רגב ישבה אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם ז"ל שהצגה שהפיק תיאטרון 'אל מידאן' בחיפה על רוצחו, המחבל וליד דקה, העלתה את נושא מימון ההצגות לשיח הציבורי. תמם נשאה דברים בעצמה ואמרה: "אני פה בשם דוד שלי והמשפחה שלי. ב 84 דוד שלי משה נחטף, עונה ונרצח. וליד דקה היה מרוצחיו ומדינת ישראל מממנת הפקת הצגה על הרוצח".

כתגובה לדברים הודיעה יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, כי היא מזמינה את רגב להסיר את החסינות הפרלמנטרית שלה: ״מזמינה את רגב להסיר את החסינות שלה ולעמוד פעם אחת ולתמיד מול הרפש שיוצא לה מהפה. זה יום שהוא תעודת כבוד לאופוזיציה, לחברה האזרחית ולעולם התרבות והאמנות״.

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.