המחאה שלא נפסקת, גם היום (ו') נערכה עצרת מחאה גדולה  בשכונת צהלה שבתל אביב, מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, זהו השבוע ה – 11 ברציפות לקיום המחאה.

עצרת המחאה נעשת בהובלתה של תנועת "אם תרצו" וארגונים נוספים המשתפים פעולה יחד עם עשרות מתושבי דרום תל אביב.

המחאה נוצרה בעקבות טענות לשחיתות של שופטי העליון, ביניהם הנשיאה השופטת חיות והשופט מני מזוז, וכן על התערבותו של בית המשפט במדיניות הרשות המחוקקת והמבצעת.

עשרות המוחים תהו על השתיקה של חיות ומערכת המשפט לנוכח אוסף ניגודי העניינים של נשיאת בית המשפט העליון.

לאור החשיפות הרבות, המוחים קוראים לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות להתפטר מיד מתפקידה.

המוחים הזכירו את כל ניגודי העניינים של הנשיאה חיות, הפנייה של בעלי דין לגישור אצל חברה שלה, השופטת ענת ברון, קידום העוזרת שלה, לשעבר, לתפקיד שופטת, קבלה להתמחות בלשכתה של בת של השופט מני מזוז ועוד.

במסגרת המחאה, חולקו מאות פליירים לשכניה של חיות כדי שיחשבו על מעשיה של שכנתם.

צילום: תנועת "אם תרצו"

בין הקריאות שהושמעו: "גונבים לנו את הדמוקרטיה, "העם הוא הריבון", "בגץ שודדים את הדמוקרטיה", "אסתר חיות תתפטרי" ו- "גם ליהודים יש זכויות אדם".

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" שהיה בהפגנה אמר כי:
"שופטי בג"ץ פועלים באופן גלוי כגוף פוליטי המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים, בראשותה של אסתר חיות הנגועה בניגודי עניינים מסוכנים, רומסת את שלטון החוק ומסכנת את עתידה של הדמוקרטיה".

שפי פז מראשי החזית לשחרור דרום תל אביב אמרה במחאה:
"כמידי יום שישי חזרנו גם היום לשאול את אסתר חיות למה היא משתפת פעולה עם תעמולת השקרים של ארגוני הסיוע ובני חסותם המסתננים. אנו תוהים למה היא משתפת פעולה עם הרודן האריתראי אפורק ומספקת לו תזרים שוטף של מזומנים או למה היא בוחרת פעם אחר פעם לחמול על גנבי גבול ולהתאכזר לאזרחי ישראל.
אסתר, את לא מידתית, לא חוקתית ולא מוסרית תעזבי אותנו לנפשנו. יש מערכת משפט רקובה ורעה. שופט השלום יאיר דלוגין סבור שיש להעניש אותי על הביקורת נגד בג״צ ולמנוע ממני פיצוי על הוצאת לשון הרע. כאילו לא די שבג״צ שדד אותי מזהותי, שייכותי וביטחוני האישי, עכשיו הוא גזל ממני את שמי הטוב ושדד אותי מכספי. כי ביקורת חריפה על בג״צ שווה הרבה כסף. ומי יודע מה עוד".

בקי עינת מתל אביב אמרה כי: "אנחנו נמצאים במצב קיצון בו השופטים שכחו שהם לא נבחרי ציבור. בית המשפט כופה עלינו את דעתו בכל אורחות החיים. אנחנו נצא כל הזמן ונפגין נגד בג"ץ עד שיהיו שינויים ברורים. שופטי בג"ץ הם שודדים לאור יום. באנו להזכיר לאסתר חיות שהעם הוא הריבון- לא היא".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.