לאור ההנחיות, אותן צריך לבדוק היועץ המשפטי לממשלה, ואם יאשר, יאושרו ככל הנראה הערה בהחלטת ממשלה, הרוחות סוערות. חכי"ם מהקואליציה ומהאופוזיציה תוקפים את ראש הממשלה נתניהו ואת שריו על המגבלות החדשות.

חבר הכנסת גדעון סער, שהתמודד לפני מספר חודשים על ראשות הליכוד, אמר כי הוא "מתקשה למצוא רעיון מסודר והגיוני בהחלטות שיובאו לממשלה הערב". עוד אמר סער כי "הן יביאו בוודאות להחרפת הפגיעה בכלכלה אך ספק אם ישיגו את התכלית הרצויה". סער סיים את המתקפה ואמר כי "עדיף לקיים עבודת מטה מסודרת ולא להחפז".

 

Photo by Gili Yaari / Flash90

 

בתוך כך, חבר הכנסת נפתלי בנט, תוקף בחריפות את ההחלטות "ההרסניות", לדבריו. בנט כתב כי ההחלטה של קבינט הקורונה להפעיל סגר נרחב ממחר בבוקר היא מנותקת, חסרת הגיון והרסנית. בגלל השליפה הזו, בשעה האחרונה בוטלו מאות הזמנות למלונות לסופ״ש הקרוב. נזק נורא, ומיותר! הנתונים מלמדים אותנו שכשני שליש מההדבקות מתרחשות בבתים, בתוך המשפחה".

עוד הוסיף בנט כי "אין כמעט הדבקות בטיולים. אין כמעט הדבקות בים. מעט מאד הדבקות במסעדות עם תו סגול. הממשלה בתבהלה, ויורה לכל הכיוונים, ללא שום הגיון".

 

Photo by Sraya Diamant/Flash90

 

יו"ר נעמת, חגית פאר, הזהיר מסגירת מעונות היום שתוביל ל"מכת מוות" לטענתו. פאר הוסיפה כי  ״אין לסגור את מעונות היום – זו תהיה החלטה אומללה ומכת מוות למשק ולפרנסה של מאות אלפי הורים. אני קוראת לממשלה שלא לקבל החלטה נטולת כל היגיון כלכלי ובריאותי. המשמעות של סגירת המעונות היא מאות אלפי הורים שבמקום ללכת לעבודה- נשארים בבית עם הפעוטות. כל זאת כאשר עד היום אין שום הוכחה שישנו אחוז הדבקה גבוה במעונות״.

 

Photo by Tomer Neuberg/Flash90

 

חברת הכנסת איילת שקד תקפה אף היא את התנהלות ראש הממשלה ואמרה בראיון לארז צדוק בערוץ 20  כי התכניות של ממשלת נתניהו הן  "תכניות פופוליסטיות שעלולות לגרום נזק לכמה דורות"

חבר הכנסת שקד התייחסה לסגר שככל הנראה יאושר בהמשך הערב ואמרה כי "הסגר לא נחוץ.  גם המענקים שפוזרו מעידים על תבהלה. הצעדים האלה מעידים על חוסר יכולת לעבוד בצורה מסודרת ומושכלת". שקד תקפה את התכנית הכלכלית של נתניהו ואמרה כי "התכנית חסרת אחריות. היה נכון יותר לחלק את הכסף לפי קריטריונים. לדוגמא, היה נכון לתת תחלופות של כסף, להגדיל את החל"ת.

צפו בדבריה של שקד

 

כשרוצים לעודד צריכה, לא מחלקים כסף. כשרוצים לעודד צריכה מחלקים שוברים לקנייה כמו שעשו באר מדינות העולם".  שקד קראה לחלקים בציבור שאינם צריכים את המענק ואמרה כי "עדיף לתרום". שקד הוסיפה כי "הממשלה עושה מה שהכי פופולסטי. מה שהיא עושה מתאימה לממשלת שמאל".

חברת הכנסת אמרה כי "הסגר הוא מכת מוות לעסקים שמנסים להתאושש מהסגר הקודם. סגר שרירותי. בסה"כ 200 חולים קשים. רואים האטה בקצת הדבקה בואו תראו מהם ההשלכות של ההגבלות שכבר הטלתם בסגר הראשון. אין הדבקה במלונות, למה לסגור אותם?  אין נתונים במסעדות, אין נתונים, למה לסגור?".

 

Photo by Miriam Alster/FLASH90.

 

לשאלת מערך החקירות האפידמיולוגיות ענתה שקד כי "אם היה מערך רציני פתוח הכל היה נראה אחרת. לא הקימו מערך לחקירות אפידמיולוגיות. לא קטעו את שרשראות ההדבקה".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.