ד"ר לאה גולדין, אימו של קצין צה"ל, סגן הדר גולדין ז"ל, השתתפה בכינוס השנתי של מועצת זכויות האדם של האו"ם המתקיים בז'נבה, ותקפה את המדינות החברות בה: "להחזיר את הדר זו לא רק המשימה של משפחתו, אלא גם שלכם. החלטה 2474 קובעת כי האחריות עליכם. אני מבקשת מכם לדמיין מה אתם הייתם עושים לו היה מדובר בילד שלכם".

במהלך דבריה בכינוס קראה גולדין למדינות החברות במועצה לפעול על פי החלטת האו"ם 2474 שהתקבלה בחודש יוני האחרון, לשנות את המדיניות שלהן כלפי הנעשה בעזה ולנקוט ביוזמה שתביא להשבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראליים המוחזקים בידי חמאס תוך הפרה חמורה של הדין ההומניטארי הבינלאומי.

קרדיט Un watch

עוד אמרה גולדין: "מזה חמש שנים חמאס מחזיק את בננו, ואת החייל, אורון שאול, ומסרב לשחררם, תוך הפרה בוטה של ​​אמנת ז'נבה והחוק ההומניטארי הבינלאומי. במשך חמש שנים מענה חמאס באכזריות את משפחתנו, דוחה כל גישה של הצלב האדום ומונע מלהביא את הדר לקבורה נאותה על פי שלוש הדתות,
בחודש יוני אימצה מועצת הביטחון של האו"ם את החלטה 2474, בה נדרשות כל המדינות לשאת באחריות להחזיר את השבויים הנעדרים, ומורה לשליחים המיוחדים של האו"ם לפעול ליישום ההחלטה.
בחודש שעבר נפגשתי עם המזכ"ל גוטרש, שחזר והדגיש כי הוא עומד מאחורי החלטה זו וקורא לשחרר באופן מיידי וללא תנאי את הדר. זו לא המשימה שלי בלבד – זו משימה שכולכם חולקים יחד איתי. אני שואלת את נציגי המדינות החברות במועצה: כאמהות ואבות, אנא דמיינו לרגע, מה אתם הייתם עושים אם זה היה בנכם שמוחזק בעזה?"

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.