No Tag To Print

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הודו מודי. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
סלע ונתניהו. צילומים: פלאש 90

רה"מ עונה לרותם סלע: "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד"

נתניהו הגיב לשחקנית ומנחת 'הכוכב הבא לאירוויזיון' שאמרה כי "ישראל היא מדינת כל אזרחיה": "ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות תערער את ביטחון המדינה והאזרחים"

"רותם היקרה, תיקון חשוב: ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה", הגיב הבוקר (א') ראש הממשלה בחשבונות האינסטגרם והפייסבוק שלו לדברי שחקנית והמנחה רותם סלע שתקפה אמש את שרת התרבות מירי רגב אשר הזהירה מפני הצבעה למפלגת 'כחול לבן' בטענה שזו תקים קואליציה עם המפלגות הערביות.

View this post on Instagram

רותם היקרה, תיקון חשוב: ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים – הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת. הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה – עוד חודש בקלפי. יום טוב. @rotemsela1

A post shared by Benjamin Netanyahu נתניהו (@b.netanyahu) on

לדברי רה"מ בנימין נתניהו, "לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים – הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת".

הוא הוסיף והסביר כי "הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה – עוד חודש בקלפי. יום טוב".

"מתי מישהו בממשלה ישדר שישראל היא מדינת כלל אזרחיה?"

סלע, כזכור, כתבה אתמול בחשבון האינסטגרם שלה בתגובה לראיון של רגב בחדשות 12, כי היא "רואה את מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יקים קואליציה עם הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה – ומה הבעיה עם הערבים???". בהמשך כתבה סלע חלק נוסף בו שאלה: "מתי מישהו בממשלה ישדר שישראל היא מדינת כלל אזרחיה?".

הפוסט שפרסמה רותם סלע. צילום מסך מאינסטגרם

 

בעבר סיפרה סלע כי היא מצביעה למפלגת 'מרצ', אשר היו"ר, ח"כ תמר זנדברג, שלה אכן בחרה לצאת היום להגנתה. "מילה אחת לרותם סלע. דרוש אומץ מטורף לומר דברים כל כך ברורים במקום שאת נמצאת בו", כתבה. "ייתכן שבימים הקרובים תותקפי, אבל אני מציעה לך לחזור כל ערב הביתה, להביט במראה ולהיות גאה בעצמך. לצערי, בעידן המתקרנף של היום מעט מאד אנשים יכולים לעשות את זה. שלא במקרה, רובן נשים. רותם, אני מצדיעה לך", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה.

לשחקנית אחת יש יותר אומץ מלשלושה גנרלים ביחד. איך ייתכן שבשנת 2019 זה לגיטימי לשלול עשרים אחוז מהאוכלוסייה הישראלית? איך…

פורסם על ידי ‏Tamar Zandberg תמר זנדברג‏ ב- יום שבת, 9 במרץ 2019

 

זנדברג, שתיפגש היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הוסיפה וכתבה כי "השיח נגד האזרחים הערבים בבחירות האלה גרוע יותר מכל שיח אנטישמי במדינות דמוקרטיות אחרות בעולם. אם ראש ממשלה אחר היה מדבר ככה על יהודים, אם ראש ממשלה אחר היה עושה קמפיין שלם שפוסל יהודים, אזרחי המדינה שלו, מלשבת בממשלה רק בגלל שהם יהודים, היינו הופכים את העולם. אבל בישראל מזמן איבדנו את הבושה".

גם ח"כ ג'מאל זחאלקה יוצא להגנתה. "הסטטוס של רותם סלע והתגובה הלאומנית של נתניהו מחדדים השאלה: מדינת כל אזרחיה או מדינת כל גזעניה?", צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "אתמול באולפן לא היה הבדל בין רגב לבין בן ארי", קבע.

בנט: "כל אזרח במדינת ישראל זכאי לזכויות אזרחיות שוות"

אליהם הצטרף השר נפתלי בנט (הימין החדש) שביקר את תגובת רה"מ נתניהו ואמר כי "אנחנו בימים שנופלים טילים על ישובי הדרום ואני לא מבין את ההיגיון בלהתנפל על שדרנית טלוויזיה במקום לטפל באיום האמיתי, שזה חמאס שיורה על הילדים שלנו".

"כשאהיה שר הביטחון", הבטיח, "נילחם במחבלים ולא במנחת הכוכב הבא לאירוויזיון". לדבריו, לגבי עצם העניין – אזרחי ישראל הערבים: כל אזרח במדינת ישראל זכאי לזכויות אזרחיות שוות. יש מפלגות ויש חברי כנסת מסוימים שמביעים התנגדות לעצם קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואת זה אני לא מקבל. הרבה מאוד אנשים בציבור הערבי רוצים עתיד והם לא מבינים למה חברי הכנסת שלהם מתעקשים להילחם נגד מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

It is not Android